Kompresory czym są i do czego służą?

Sprężarki służą do uzyskiwania dużych ciśnień sprężonego gazu względnie wymuszania jego przepływu. Odnajdują wykorzystanie zarówno w przemyśle, jak też w oprzyrządowaniu domowego użycia, np. w suszarce czy w wentylatorze.
Kompresor jest jednym z wariantów sprężarki.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to źródło (http://www.kielce24.com.pl/artykuly-przemyslowe/ogrod/srodki-pielegnacyjne/nawozy-dla-roslin-balkonowych) każdemu zwolennikowi takiego tematu. One na pewno również są warte przeczytania.

Co musimy o nim wiedzieć? Czasem używa się mylnej nomenklatury sugerującej, iż kompresory a także sprężarki są tym samym. Wypływa to z nazbyt szczegółowego tłumaczenia frazesu z języka angielskiego - compressor. Tak więc dla uproszczenia możesz używać tych terminów zamiennie, lecz miejmy na względzie, że każdy kompresor będzie sprężarką, lecz nie każda sprężarka będzie kompresorem.


klucze
Author: Times Square Public Relations
Source: Times Square Public Relations


Z urządzeniem zwanym kompresorem wszyscy spotkaliśmy się chociażby na stacji benzynowej, służy on do napompowania kół. Trzeba podjechać wozem jak najbliżej Urządzenia, a w następnej kolejności bierzemy w dłoń wąż przymocowany do urządzenia po czym kierujemy go do koła. Węża zakładamy na wentyl jak też pamiętając o założeniu blokady, nieco dociskamy, a później zwalniamy blokadę. Kompresory bywają elektryczne bądź mechaniczne.

Uczciwie zalecamy ten serwis wszystkim, którzy bezskutecznie szukają artykułów o analogicznej problematyce oraz które są tak samo niebanalne. Kliknij i zobacz!

W tym pierwszym wypadku starczy nacisnąć przycisk „start”, w tym drugim, trzeba pompować samodzielnie. Po skończonym pompowaniu znowu przyciskamy język blokady, a potem energicznie oswobadzamy wentyl. Kompresory przydają się nie tylko w zakładach wulkanizacyjnych. Kompresor olejowy wykorzystuje się także w warsztatach lakierniczych lub do zasilania narzędzi pneumatycznych.
Zaś kompresor bezolejowy wykorzystamy samodzielnie w naszym domu. Przeczyścimy nim szybko kosiarkę z trudno dostępnych zakamarków, napompujemy oponę bez wycieczek na stację CPN, napompujemy też piłkę albo basen ogrodowy.