Jakiego rodzaju zabawki kształtują maluchy, a jakie je psują

Wszelki dzieciak to indywidualista. Rodzice winni mieć to na względzie oraz to uszanować. Odpowiednio dobrane zabawki dopomagają dbać o prawidłowy rozwój motoryczny jak też emocjonalny potomka.
rodzina
Author: flickr.com
Source: flickr.com


A z tym bywa różnie, albowiem też i ze znajomością umysłowości własnych latorośli jesteśmy "na bakier" - W dzieciństwie przechodzi się 3 podstawowe przełomy: pod koniec 2 roku życia, plus minus 6-7 roku życia oraz w przybliżeniu w wieku 11-13 lat. W owych okresach dochodzi do dużych reorganizacji. Żadna latorośl nie może działać na wyższym stadium nie pokonawszy przedtem przez stadia wcześniejsze. Każde kolejne stadium cechuje się większym "postępem" w sposobie rozumowania. Nie ma skończonego skryptu, w jakim dokładnie napisano, jakie umiejętności jak też w jakim czasie powinno przyswoić sobie malec.


Zdrowo wychowywany smyk opanowuje poszczególne czynności wtedy, gdy jest na to gotowy. Bardziej istotna jest kolejność pozyskiwania przez maluszka poszczególnych zdolności niż czas, w jakim się one wykształciły. Wygórowane aspiracje w stosunku do dzieciaków fundują im niekonieczne zawody. Tymczasem większa część rodziców widzi w swych dzieciach prawdopodobnego geniusza. Maluch ma być zawsze "naj". A zaczyna się już tłumaczenia medyczne wyboru nieodpowiednich zabawek. Powinny nie wyłącznie zapewniać radość, ale kształcić i formować wyobraźnię. Dla niewielkich dziewczynek odpowiednie będą przykładowo kuchnie drewniane dla dzieci. Częstym błędem popełnianym przez rodziców jest nabywanie zabawek na wyrost.
Czterolatek na pewno nie poradzi sobie z imponującym kompletem klocków lego. Pojawią się niepotrzebne frustracje, bezradność. Dla takiego chłopca odpowiedni może być mały majsterkowicz.