Nasze winnice stają się coraz popularniejsze, możemy je pozwiedzać, jak także kosztować specjałów

Z każdym kolejnym rokiem rośnie popularność polskich win. Co prawda Polska nie znajduje się w czołówce producentów wina, niemniej coraz mocniej zapisuje się na winiarskiej arenie kontynentu, a wytwarzane trunki są coraz chętniej kupowane oraz spożywane.
Polskie winnice okazują się także interesującym celem turystycznym
nasiona


Te winnice robią się coraz popularniejsze
Winnice w Polsce są od lat, lecz w ostatnich czasach można zauważyć wyraźny wzrost zainteresowania uruchamianiem świeżych upraw. Nasze winnice są spotykane w wielu regionach, a najwięcej ich mieści się w województwach lubelskim, śląskim, małopolskim oraz podkarpackim. W winnicach uprawiane są przeróżne gatunki winogron, jak także wytwarzane liczne warianty wina. Winnice cieszą się dużym powodzeniem wśród turystów z kraju oraz zagranicy, zwłaszcza zaś wśród smakoszy win.


To może być ciekawy pobyt
winnice w Polsce
Author: Meutia Widodo
Source: http://www.flickr.com


Winnica może okazać się świetnym celem turystycznych wyjazdów, szczególnie tych krótszych, jak przykładowo na weekend. Większość winnic uzupełnia swoją propozycję o turystykę, bo szczyci się ona wielkim zainteresowaniem. Taki model turystyki jest nazywany mianem enoturystyki następna strona. Przyjeżdżający do winnic gościenastępna stronać się, jak przebiega proces uprawy winorośli i następnych prac powiązanych z produkcją wina. Naturalnie można zwiedzić winnice oraz wszystkie udostępniane pomieszczenia, jak również uczestniczyć w degustowaniu trunków.winnica
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Czasem winnice proponują ewentualność dłuższego pobytu i wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody. Na miejscu można także nabyć wyprodukowane trunki w dużo lepszych warunkach cenowych niż na sklepowej półce.