O czym należy pamiętać wypożyczając auto poza granicami Polski?

Nawet jeśli posiadamy swój pojazd, czasami bywają okoliczności, kiedy musimy korzystać ze świadczeń wypożyczalni samochodów. To często spotykana praktyka w przypadku wyjazdów za granicę, ponieważ aby dostać się do jakiegokolwiek obcego państwa, często korzystamy z linii lotniczych.


Jeżeli nie masz w tym względzie należytego doświadczenia, z pewnością docenisz garść wskazówek, które tu dla Ciebie przygotowaliśmy.
Przede wszystkim trzeba korzystać z usług renomowanych spółek, które prowadzą wynajem samochodu. Alternatywą mogą być pośrednicy, którzy zapewniają kontakt do wypożyczalni, lecz nie są odpowiedzialni za samą flotę. Z tego też powodu jeśli mimo rezerwacji konkretnego pojazdu w momencie, gdy będziesz pragnął go wynająć, pojazdu na terenie wypożyczalni nie będzie, tylko renomowana firma będzie miała stosownie duże zaplecze, żeby zaproponować inny samochód. Prawdopodobnie stawki w tego typu wypożyczalniach będą trochę większe, jednak czasami pieniądze nie są najważniejsze. W czasie wynajęcia należy także sprawdzić czynnik CDW, czyli jaki ma być własny wkład w razie wystąpienia np. kolizji. Opłata najmu może, lecz nie musi zawierać składki Collision Damage Waiver.


produkcja
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com


Należy mieć w pamięci, że CDW nie jest ubezpieczeniem, a tylko rezygnacją wypożyczalni z domagania się kompletnej wartości straty w wypadku drogich w naprawie uszkodzeń. Należy się poza tym dowiedzieć, jak dużo trzeba będzie zapłacić, jeśli pojazd będzie ukradziony.

Jeśli zaintrygował Cię niniejszy wpis, to bez ociągania wejdź na ten link - to bardzo wciągająca treść (https://www.fotoporcelana.net/), która przedstawia podobną tematykę.

Podczas wynajmowania samochodu proponowane są odpowiednie pakiety ubezpieczeń, np. Super CDW czy też Ekstra Tu.
Warto byłoby z niego skorzystać, jednak należy też zwrócić uwagę na zakres takiej ochrony, ponieważ ubezpieczenie to może objąć np. jedynie opony i lusterka, nie zaś cały samochód.