Trudno znaleźć dziecko, które nie wiedziałoby Lego

Lego - nie ma chyba dziecka, jakie nie wiedziałoby o tej chyba największej firmie produkującej najbardziej znane klocki na świecie. I jakich by nie posiadało albo nie chciało mieć i bawić się nimi. Początek tych niezwykłych klocków będzie sięgać lat trzydziestych ubiegłego wieku, gdy w niewielkim miasteczku w Danii została założona firma, która w ciągu kilku następnych dekad stała się potentatem na rynku klocków dla dzieci. Bez wątpienia do tego stanu bardzo się przyczynił opatentowany w latach pięćdziesiątych sposób połączenia między klockami.


Lego
Author: Brian Neudorff
Source: http://www.flickr.com
Przez niego każdy z klocków z dowolnego pudełka złączyć można z innym, przez co dzieci mają naprawdę duże możliwości zabawy. Przez całą historię firmy w ofercie pojawiło się całe mnóstwo uniwersalnych klocków, takich jak na przykład domy, pojazdy i postacie, ale i trochę tematycznych serii, nawiązujących do znanych filmów albo od zera wymyślonych przez projektantów duńskiej firmy - lego batman. Najbardziej znane serie nawiązujące do filmów to Harry Potter, Star Wars i Piraci z Karaibów, ale bez przerwy pojawiają się następne, jak na przykład nowość z 2014 roku nazwana lego mixels.


Gwiazdka albo Mikołaj stroje świętych to czas, gdy dziesiątki milionów dzieci dostają mniejsze lub większe pudełko klocków lego do układania, przy jakich będą spędzać później długie godziny.http://www.reklamywiktor.pl/oferta/oklejanie-samochodow.html (strona przedsiębiorstwa http://www.reklamywiktor.pl/oferta/oklejanie-samochodow.html)Wybierając klocki na upominek należy dobrze sprawdzić wiek, dla którego są one dedykowane. Jest to kolejna ogromna zaleta tych klocków, na
lego
Author: pangyuliu
Source: http://www.flickr.com
każdym pudełku producent podaje wiekowy przedział, dla którego dana seria najlepiej się sprawdzi.

Przykładowo lego bitwa o helmowy jar dedykowana jest dzieciom od 10 do 14 lat, co bynajmniej nie oznacza że nie będą mogły się nimi bawić dzieci młodsze czy nawet dorośli - Lego Władca Pierścieni. Oczywiście nie można ich dać rocznemu maluchowi, ale kilkulatek z pewnością będzie mógł się nimi bawić, tyle że niekiedy się zniechęci przy skomplikowanych konstrukcjach. Wychodząc naprzeciw nowoczesnym technologiom klocki te pojawiają się także w filmach i grach komputerowych, czego najlepszym przykładem będzie lego batman 2 dc super heroes gra ps3.