Szukasz właściwego projektu dachu? Poznaj najbardziej popularne typy dachów oraz ich plusy

Budując własny dom stoimy przed wieloma pytaniami, a jednym z nich jest typ dachu. To jeden z najważniejszych elementów konstrukcji, dlatego nie możemy podejmować pochopnych wyborów, ponieważ musi zadowalać wszystkich mieszkańców, nie tylko jeśli chodzi o jego zewnętrzny wygląd, lecz także o praktyczność oraz cenę. Jakie w takim razie są szczególnie popularne rodzaje dachów?
Dom jednorodzinny
Author: markheybo
Source: http://www.flickr.com
Często szukane są projekty domów z dachem dwuspadowym. Są niebywale eleganckie oraz dobrze się prezentują, a do tego pozwalają oszczędzić fundusze. Ich konstrukcja jest prosta, więc nie wymaga wiele czasu. Bezapelacyjnym pozytywem jest także efektywne zabezpieczenie przed szkodliwymi warunkami pogodowymi. Zarówno deszcz, jak i śnieg bez kłopotu spływają po dachu i nie zbierają się w załamaniach, jakich po prostu nie ma. Ten rodzaj dachów daje również duże możliwości wykorzystania poddasza. Nie odbiera dużo miejsca wewnątrz budynku, toteż można śmiało rozważyć dodatkowy pokój.

Drugim typem dachów są dachy wielospadowe, których forma jest bardziej skomplikowana, jednakże z drugiej strony – także dużo atrakcyjniejsza. () Niniejsze dachy zawsze zwracają uwagę, ale wymagają więcej pracy i znaczniejszych wydatków. Częstokrotnie trzeba kupować dodatkowe akcesoria, jak również nie da się ustrzec przed odrzutami blacharskimi. Dachy te, chociaż wyjątkowo ładnie wyglądają, to zabierają dużą część poddasza. Jeżeli posiadamy duży dom, z pewnością nie zrobi to nam różnicy. Decyzja będzie trudniejsza dla ludzi, którzy z przyczyn finansowych bądź z racji wielkości działki mają ograniczony metraż domu, toteż z czegoś musimy zrezygnować.Trzeba jeszcze brać pod uwagę projekty domów z dachem kopertowym. Najlepiej je zastosować w domach (sprawdź ofertę firmy wrocław firma wolplan) parterowych, których mieszkańcy nie zamierzają wykorzystywać poddasza. Są estetyczne oraz bardzo praktyczne, ponieważ także nie zatrzymują wody. Dają duże pole wyboru, jeżeli chodzi o pokrycia, często jednak trzeba zastosować dodatkowe akcesoria, zwłaszcza w narożach.


domek
Author: Pixelteufel
Source: http://www.flickr.com
Decydując się na dach miej na uwadze, na czym najmocniej ci zależy oraz jakiego wyglądu domu (zobacz schody dębowe cena) oczekujesz. Możesz radzić się specjalisty, jeżeli nie potrafisz sam podjąć decyzji. Architekt najlepiej podpowie ci, jakie rodzaje dachów będą należyte oraz sporządzi projekt, który będzie realizować twoje wymagania.