Kupujemy obuwie na zimową porę – co ma znaczenie?

Wielkimi krokami zbliża się do nas zima – czas mrozóworaz śniegu. Jeszcze przed dużymi spadkami temperatur dobrze jest kupić odpowiednią kurtkę i obuwie. Kozaki na zimę dobrze ochronią stopy przed zmarznięciem. Na co zwracać uwagę, kupując je?
kozaki
Author: Solo Femme
Source: Solo Femme
Niezależnie od tego, czy interesują nas kozaki muszkieterki czy klasyczne trapery, zawsze należy zwracać uwagę na materiał, z którego buty zostały zrobione. W zimowe miesiące z całą pewnością nie będzie dobry delikatny oraz przemakający materiał – wystarczy bowiem niewielka ilość śniegu, by bytu zrobiły się mokre. A w takich nasze nogi z pewnością nie pozostaną ciepłe. Delikatna skóra cielęca na zimę w polskim klimacie także nie jest najlepsza.Chociaż kozaki muszkieterki zniosą ją, jeśli będzie suchai niespecjalnie zimna - czytaj więcej. Kozaki na zimę powinny mieć ocieplenie wewnątrz. Im solidniejsze będzie ocieplenie, tym rzecz jasna korzystniej. Trzeba wystrzegać się kupna butów, które wewnątrz nie mają choćby niewielkiej warstwy dającego ciepło futerka.

Nie zastanawiaj się- przejdź do serwisu zaciski hamulcowe, by otrzymać uzupełniające fakty na przedstawiany w artykule temat. Czekamy na twoją opinię!

Kozaki pozbawione ocieplenia z pewnością nie sprawdzą się wtedy, kiedy na zewnątrz zapanuje duży mróz. Nogi zmarzną w nich od razu. Dodatkowo w grę wchodzi ryzyko ich odmrożenia, a to może mieć związek nawet z martwicą tkanek oraz koniecznością usunięcia palców stóp. Niestety, producenci coraz rzadziej stawiają na wykonywanie butów z solidnym, grubym i zapewniającym ciepło kożuszkiem.


kozaki
Author: Leen Peeters
Source: http://www.flickr.com
Zimą, gdy nieraz pada śnieg bądź zamieniający się w lód deszcz, nasze chodniki pokrywają się cienką lub grubą warstwą lodu - . Taki dodatkowy element sprawia, że stają się naprawdę bardzo śliskie. By uniknąć przewrócenia się, które może zwiększać ryzyko powstania bardzo bolesnej kontuzji, dobrze jest zdecydować się na buty, których podeszwy nie są śliskie. Za sprawą tego zagwarantujemy sobie naprawdę wyjątkowo komfort przemieszczania się oraz bezpieczeństwo. Nie będzie trzeba obawiać się, że nagle się poślizgniemy. Lepiej rezygnować butów ze skórzanymi podeszwami. Są one za cienkie, by poradziły się z polską – nawet niezwykle delikatną lekką zimą. Nie tylko szybko się zedrą, ale także nie zapewnią niezbędnego ciepła naszym stopom. Skóra to korzystniejszy zakup na czas wiosny i jesieni, ale tylko wtedy, gdy nie pada często deszcz. Wtedy możemy chodzić w nim bez lęku o ich stan.