Każdy, kto posiada dom, który nie został podpięty do ogólnej kanalizacji, powinien wykopać studnię i założyć system dostarczy wodę do domu

System hydroforowy razem z pompą bywa potrzebny we wszystkich budynkach, które ciągną wodę ze swojej studni.


Współcześnie w miastach niedużo jest domów, które nie byłyby podpięte do systemu kanalizacji.


tabletki
Jednak w wioskach do chwili obecnej dość upowszechnione bywają systemy, w których dom jest podłączony pod prywatną studnię. Niezbędny wydaje się być wówczas hydrofor. Jest to nieduże urządzenie, które najczęściej ustawia się w kotłowni lub obsługa programów lojalnościowych piwnicy. Chodzi o to, aby przy jego pomocy woda z kranu leciała pod odpowiednim ciśnieniem — ani nie za mocno, ani nie za słabo. Wszystko ma swoje źródła w fizyce, gdyż jest to urządzenie wodno-powietrzne pod ciśnieniem. Hydrofor wewnątrz jest po części napełniony wodą, a jego górną część wypełnia powietrze. W czasie odkręcenia kranu woda jest czerpana ze zbiornika. Wtedy pod wpływem rozprężonego powietrza ciśnienie malej. Kiedy osiągnie moment krytyczny, to zaczyna pracować pompa. Czerpie ona wodę do zbiornika do chwili, gdy ciśnienie znów osiągnie swój maksymalny wskaźnik. Jej działanie jest niezależne od tego, jak często odkręcamy kurek w kranie. I tak w kółko pracuje ten system. Po co w ogóle nam takie urządzenie? Rzecz w tym, aby woda dopływała bez trudności do wszystkich kranów w budynku — do toalety oraz do kuchni.


Nikt wszakże nie chciałby w połowie prysznica zostać z namydlonym całym ciałem, ponieważ okazałoby się, że jest za niskie ciśnienie wody w systemie i nie jest w stanie ona być wybita na piętro.