Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że do końca kwietnia duża część rodaków będzie zmuszona, by złożyć PIT w Skarbówce

Nadchodzi wiosna, a razem z nią dobry humor oraz ładna pogoda. Trzeba jedynie jeszcze wypełnić PIT i będzie z górki.


W przeszłości rozliczenie PIT-ów kojarzyło się najczęściej ludziom z istnym koszmarem.


podatki
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com


Trzeba było wszystko liczyć ręcznie, przy pomocy pióra oraz kalkulatora. Nie było żadnych programów wspomagających. I dodatkowo na koniec trzeba było odstać swoje w długich kolejkach w urzędzie. Teraz sytuacja zmieniła się diametralnie. Wszystko da się załatwić w sieci. Urząd daje dostęp do sprawdzonego programu, który prawie całość wyliczy za nas. Będzie wskazywał kolumny, do których musimy wklepać poprawne dane. Będzie nawet podpowiadał, co musimy tam wpisać.

Jeśli interesuje Cię prezentowany tekst, odszukaj witrynę (https://eshop.pronar.com.pl/wiha), która podnosi podobne wątki, także będą z pewnością ciekawe.

A następnie sam całość wyliczy. I w sumie to by było na tyle. Jeśli zechcemy, to możemy zapisać swe dane i w następnym roku nie będzie trzeba już wklepywać numeru PESEL czy adresu. Wszystko zostanie zaciągnięte z systemu. Jeśli chcemy, to możemy także odpisać 1% swojego podatku na szczytne cele. To fantastyczny pomysł. Nie zbiedniejemy od tego, a możemy wspomóc dla przykładu chore dzieci albo porzucone psy w schronisku. Tu Wybór jest ogromny, bo fundacji w Polsce jest naprawdę wiele. W tym roku ministerstwo jeszcze lepiej uprościło procedury.
Po zalogowaniu się na swoje konto zorientujemy się, że zostaliśmy już rozliczeni. Możemy wprowadzić do PIT-u zmiany, jeśli mamy plan, by coś odliczyć, a jeśli nie, to można zostawić wszystko bez zmian.