Czym może urzec turystów Hiszpania?

W Hiszpanii niebo ma lazurowy kolor, podobnie jak wody oblewające Półwysep Iberyjski. Na niebie hiszpańskim w każdym przypadku mamy słońce, przez co jest ono w najwyższym stopniu wiernym towarzyszem wędrówek przez tą krainę.


Jeśli ktoś jest sympatykiem "Hobbita" oraz "Władcy pierścieni" to niezwykle dobrze trafił.
W mieście ToLEDo wyprodukowane zostało całe zbrojenie potrzebne do ekranizacji filmów. Cała Hiszpania jest to jedno wielkie muzeum. Cordoba jest położona na południu kraju w Andaluzji. Cordoba odwiedzana jest przez turystów przeważnie przez wzgląd na Mezquita zatem Wielki Meczet. Cordoba jest miastem trzech religii, gospodarki i turystyki oraz edukacji. Kiedyś Cordoba zwana była Mekką Zachodu oraz przyciągała wszystkich sympatyków publicznej architektury, gdzie na styku budynków średniowiecznych oraz innowacyjnego budownictwa bardzo szybko wyrosły palmy. Grenada jest miastem, w jakim możemy poszusować na nartach w Sierra Nevada i wygrzać się na plaży Costa del Sol. Grenada jest rajem dla zakupoholików. Dzięki faktowi, że niedaleko leży Afryka, można by nabyć tu nie tylko hiszpańskie towary, lecz również rękodzieło marokańskie.


Reklama na billboardzie
Author: Kazuhisa OTSUBO
Source: http://www.flickr.com


hiszpania
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Barcelona jest jednym z najbardziej kolorowych i ślicznych miast na całym świecie. Jeden dzień na oglądanie Barcelony z pewnością nie wystarczy. Sagrada Familia jest to znak miasta. Jest to świątynia wnętrza, która powala z nóg. Należałoby nabyć bilety przez Internet oraz przyjść do Sagrada Familia rano, gdyż później napotkamy gigantyczne kolejki. Magiczne fontanny odnajdziemy u podstawy Wzgórza Montjuic. Są one obok hiszpańskiego placu. Zależnie od pory roku można co pół godz. albo co godzinę bezpłatnie podziwiać spektakle fontannowe.
Sevilla jest uważana przez dużą ilość ludzi za jedno z najśliczniejszych miast w kraju.

Dochodzisz do przekonania, że warto by było poszerzyć swoją wiedzę na wyjaśniany tu temat? Kliknij więc na ten odnośnik i przeczytaj więcej w treści.

Duże wrażenie na odwiedzających robi ładna, znaczna starówka. Nie ma tu dostępu do morza, więc w okresie letnim są tutaj zabójcze temperatury.