Jaką elewację dobrać, aby nasz dom odróżniał się od pozostałych?

Budując dom, powinniśmy zwracać uwagę na jego wierzchnie ściany. Jest to pierwsza warstwa ochronna budynku. Materiały do wykonania górnej warstwy muszą być najlepszej klasy, ponieważ warunki atmosferyczne są zmienne.


W zależności od położenia odnośnie drogi, może być elewacja tylna, boczna i ogrodowa.
elewacja


W najwyższym stopniu reprezentacyjna ściana domu, która ma główne wejście, to fasada, która jest często mylona z elewacją. Ściany domu można by ozdobić na dużo różnych sposobów. Można wybrać okładzinę z drewna, która jest coraz częściej popularna. Prawidłowo wykonana mogłaby nadać domowi nowoczesnego charakteru. Przy tej elewacji dużą uwagę zwracać trzeba na grubość i profil zastosowanych desek. W najwyższym stopniu popularne są takie deski o profilu prostokątnym o grubości nie mniejszej niż 16 milimetrów i szerokości do 150 mm. Montować je należy na zakładkę czyli, że deska górna zachodzi na dolną. Jeżeli chcemy, aby nasz dom wyróżniał się z tłumu, moglibyśmy wybrać płyty kamienne. Są to ozdobne płyty do nabycia w różnorodnych kolorach. Często są one wykorzystywane do podkreślenia cokołów albo narożników. Takich płyt nie możemy nabyć osobno, łączone są najczęściej z tańszym surowcem.


sypialnia
Author: PARA PAINTS
Source: PARA PAINTS


Następnym rozwiązaniem może być tynk elewacyjny. Rozróżniamy różne jego rodzaje. W sprzedaży można znaleźć tynk akrylowy, silikonowy czy też silikatowy i mineralny. Tynk akrylowy jest wytrzymały na deszcz, ale wrażliwy na mróz. Tynk z silikonem jest wytrzymały na deszcz oraz słońce. Jest także mało brudzący się. Tynk silikatowy jest średnio wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne oraz temperaturę i zabrudzenia.
Natomiast tynk mineralny jest w najwyższym stopniu odporny na promienie słoneczne, niskie temperatury, jednak wrażliwy jest na deszcz oraz uszkodzenia mechaniczne. Przy wybieraniu tynku pamiętać należy o jego wytrzymałości.

Kliknij ten odnośnik, a zobaczysz, że opublikowane tam wpisy z witryny (http://www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-odciec-ogniowych/30/rop-ad-reczny-ostrzegacz-pozarowy) zaintrygują te osoby, które zafrapowane są podnoszoną tu sprawą.

Odcień także jest ważny, jednak lepiej uznać go za sprawę drugorzędną.