Doskonały sposób na utrzymywanie porządku na biurku

praca z dużą liczbą dokumentów może czasami niestety przysparzać wielu problemów. Gwarancją sukcesu jest jednak odpowiednie ich oddzielenie oraz archiwizacja, która może dopomóc utrzymać porządek.


Co jednak robić z takimi dokumentami, które niedawno do nas dotarły i jakich będziemy potrzebowali już niedługo - odpowiedź jest bardzo prosta.


warzywa
Author: MichaelaPhotos.
Source: http://www.flickr.com


drzwi wejściowe
Author: OknoPlus
Source: OknoPlus
Należy odkładać je na tacki do dokumentów. Może w czasie powszedniej, często dość monotonnej pracy nie zdajemy sobie sprawy, ale tacka na dokumenty jest niezwykle przydatna. Najczęściej odkładamy na nie te dokumenty, które czekają na dalsze prace, przykładowo faktury, wstępne oceny czy sprawozdania lub projekty na etapie szykowania. Tzw. korytka na dokumenty bardzo się przydadzą również w takich sytuacjach, kiedy chcemy mieć pod ręką ważne dla nas dane, po które dość często sięgamy. Możemy w takiej sytuacji wydzielić specjalną tackę do ich przechowywania.


Miejmy w pamięci, że nie w każdym przypadku takie tacki przydadzą się w archiwizacji. O wiele lepiej będą się sprawdzać jako prowizoryczny zbierak na dokumenty, niż ustawiony na stałe punkt archiwizacji. Do takiego procesu zdecydowanie korzystniej przydadzą się specjalnie oznaczone segregatory albo teczki.

Zaciekawił Cię ten wpis? Zapraszamy Cię więc jeszcze dalej (http://sklepbdkoncept.pl/) - do naszej kolejnej strony. Tam czekają na Ciebie inne newsy.

Na takiej tacce najlepiej będzie odkładać aktualne dokumenty, dla przykładu te do podpisania lub te pozostawione przez innych członków personelu oraz czekające na bardziej odległe działania. Tacka nie służy głównie do archiwizacji, a do codziennego usprawnienia pracy. Wybierając tego typu produkt jak wspomniana tacka na dokumenty, musimy, oprócz indywidualnych preferencji estetycznych, zwrócić także uwagę na kwestie praktyczne. Jedną z takich kwestii jest podłoże, zatem na przykład blat biurka czy też regału, na którym postawimy szufladę na dokumenty.


Jeżeli jest ona śliska, to korzystniej zdecydować się na tackę wykonaną z plastiku albo taką, która będzie miała antypoślizgowe gumki. Dzięki temu przyczepi się do stołu, my zaś będziemy mieć gwarancję, że nie sprawi problemów podczas wykonywania czynności w biurze.