Niektóre akcesoria dla małych dzieci możemy przekazać przyjaciołom, którzy właśnie zostali rodzicami

Przyjście na świat długo oczekiwanego potomka wprawia w zachwyt całą familię: od prababć zaczynając, a na najmłodszych kuzynach finalizując. Każdy stara się ofiarować prezent, a nim najczęściej bywają zabawki. Z kolei niewiasty wprost kochają kupować małe ubranka, czyli śpioszki lub płaszczyki. Kiedy ten początkowy entuzjazm nieco zredukuje się, wtedy nadchodzi pora na trzeźwe myślenie.


małe uśmiechnięte dziecko
Author: Raime Amin
Source: http://www.flickr.com
Artykuły dla niemowląt jesteśmy w stanie z grubsza podzielić na dwie takie oto grupy: te przeznaczone tylko i wyłącznie dla jednego noworodka i te, które śmiało przekażemy znajomym, którzy cieszą się z narodzin pierwszego bądź kolejnego syna. Ciuszki, o których wspomnieliśmy powyżej, są towarem, o jaki warto popytać wśród znajomych rodziców. Małe dzieci jak na drożdżach rosną i bez ustanku potrzebują nowych szmatek. A trzeba pamiętać, że niektóre matki bardzo chętnie pozbędą się z szuflad fatałaszków, z których ich bliźniaczki już wyrosły.

Ci bardziej drobiazgowi rodziciele przypomną nam, że artykuły dla niemowląt to wcale ubranka. To szereg przyrządów, bez których trudno w XXI wieku wyimaginować sobie codzienną kąpiel albo karmienie. Matki oraz tatusiowe już dawno przyzwyczaili się do udogodnień, które proponują sklepy tradycyjne i te internetowe - sprzedające artykuły niemowlęce. Wystarczy, że wymienimy tutaj termometry bez rtęci, które służą do mierzenia temperatury kąpieli, a także wszelkiej maści gąbki i kaczuszki kąpielowe. A do karmienia przydają się dobrej jakości butelki oraz łyżki ze specjalnego materiału. Asortyment jest tak duży, że czasami możemy zapomnieć, że smoczki dla dzieci również zaliczymy do tej grupy towarów dla maluszków.


niemowlę ze smoczkiem
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Wróćmy jednak do podziału, o którym już w tym omówieniu była mowa. O ile można oddać takie przybory jak wanienki lub stojaki pod wanienki, o tyle istnieje szereg artykułów, które już z definicji są przeznaczone jedynie dla jednego noworodka.

Czy masz wrażenie, że zredagowany przez nas tekst jest nieschematyczny? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj również zamieszczony tu (http://collegium-novum.pl/jezyk-polski,kurs,6,6.html) podobny artykuł.

I w tym momencie przypuszczalnie każdy pomyśli o pampersach i nożyczkach do obcinania paznokci. Jednak na tym wykaz się nie kończy. Możemy go uzupełniać o smoczki avent, butelki, wielobarwne talerzyki wraz z plastykowymi sztućcami oraz pozostałe akcesoria służące maluchowi do spożywania dań. Podarowanie wyżej wymienionych artykułów np. smoczek Avent jest wielkim nietaktem i, co gorsza, może stać się powodem kłótni, a nawet niewesołym finałem niedawno zawiązanej znajomości.