W jaki sposób wybrać właściwy kask rowerowy?

Naturalnie większość ludzi zgodzi się z tym, że warto jeździć na rowerze w kasku. Pełni on funkcję ochronną i zdoła efektywnie uchronić naszą głowę przed urazami w trakcie wypadku. Natomiast wypadki rowerowe zdarzają się niestety całkiem często. Powinno się więc być odpowiednio przygotowanym do jazdy na rowerze.

kask rowerowy
Author: Thomas Kohler
Source: http://www.flickr.com
Lecz jaki kask rowerowy wybrać? Nie zawsze jest to łatwe, bowiem na rynku odnajdziemy teraz ogromnie wiele rozmaitych modeli kasków, które posiadają swoje konkretne przeznaczenie. Najbardziej modnym rodzajem jest kask MTB, jaki jest kaskiem uniwersalnym. Nierzadko stosuje się do w czasie jazdy po mieście, znakomicie nadaje się również do turystyki. Innym modelem kasku jest kask szosowy, który cechuje się pomysłowym wyglądem. Wspaniale sprawdzi się w turystyce i jeździe miejskiej. Sklep sportowy oferuje także kaski full-face (oferta sklepu sportowego), jakie wykorzystane są w sportach zjazdowych.

Kaski tego rodzaju nie tylko ochraniają czaszkę przed uderzeniem, lecz także szczękę, dlatego idealnie nadają się do jazdy ekstremalnej. Do tego jego budowa nie wadzi w noszeniu gogli ochronnych. Innym modnym typem jest kask ofiarowany do jazdy na czas. Chyba każdy sklep sportowy posiada ten model kasku w swej ofercie - Kaski te zwykle nosi się w trakcie wyścigów, dzięki aerodynamicznej budowie pozwala on na zyskanie paru dodatkowych sekund. Kolejny znany typ kasku to kask typu orzeszek, jaki używany jest do jazdy Dirt, BMX czy Street. Charakteryzuje go nadzwyczaj duża wytrzymałość, nieraz noszą go też rolkarze i deskorolkarze. Kolejne typy kasków to kask rowerowy miejski, poświęcony do jazdy po mieście oraz enduro, który odpowiednio chroni tył głowy.jazda na rowerze
Author: United-Cyclistsu
Source: United-Cyclists
Przed wyborem kasku bezsprzecznie należy uwzględnić jego model, i także rozmiar i to czy jest dla nas komfortowy. Przed zakupem wskazane jest przymierzyć nieco różnorodnych modeli. Ilość otworów w kasku także jest istotna, gdyż od tego zależy wentylacja głowy. Zwróćmy również uwagę na markę - starajmy się dobierać kaski od dobrych, zalecanych producentów i marek.