Jak dopasować olej silnikowy do samochodu?

Jak dobrać olej odpowiedni do silnika? Jest to pytanie, które budzi wątpliwości wielu posiadaczy samochodów. Co zatem może mieć znaczenie przy wyborze oleju silnikowego?


Sposobów na dobór właściwego oleju do silnika samochodu jest kilka. Jeśli mamy nowe auto, sprawa jest raczej prosta, bo standardowo kupujemy olej od dilera samochodów. Wiemy więc jaki olej i kiedy wlewaliśmy, mamy to opisane w książeczce serwisowej. Sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana jeśli kupujemy auto używane i dokumenty nie ujawniają potrzebnych informacji. Możemy spróbować dowiedzieć się od zbywcy, kiedy ostatnio i jaki olej wlewał, jednak czasem nie da się tego ustalić. Wówczas możemy sięgnąć po internetową wyszukiwarkę oleju.
salon fryzjerski
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com


Na stronie popularnego producenta olejów do pajazdów, firmy Total znajdziemy niezwykle pomocną wyszukiwarkę olejów. By dobrać właściwy olej wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę markę oraz model samochodu bądź skorzystać z dostępnego menu. oleje procesowe spełniają wymagania najsurowszych norm i specyfikacji dla konkretnych samochodów. Należy pamiętać, że olej musi być dobrany nie tylko do modelu, ale również dobrany pod względem specyfiki pracy silnika. W ofercie firmy Total znaleźć można oleje dopasowane do jazdy miejskiej jak i po autostradzie, do stosowania w jeździe sportowej, ale też w samochodach osobowych używanych w ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych - oleje pomocnicze i procesowe.


Priorytetowym czynnikiem wyboru oleju jest jednak zgoda z zaleceniami producenta pojazdu. Stosowanie innego oleju niż zalecanego przez fabrykę może skończyć się poważną awarią silnika.