Najnowsze techniki druku na koszulkach i pozostałych ubraniach przy wykorzystaniu specjalistycznych drukarek.

Wiele osób patrząc na kolorowe nadruki na koszulkach myśli o tym, żeby samodzielnie zrobić swój własny wzór. Koszulki sprzedawane w sklepach produkuje się w dużych seriach na wielkich urządzeniach do drukowania, niestety jeszcze do niedawna urządzenia te były duże i tak samo kosztowne. Raczej się nie nadawały ani do zastosowań indywidualnych, ani też do prowadzenia niedużego biznesu związanego z wykonywaniem nadruków na różnych elementach garderoby.

Koszulki
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
Lecz parę lat temu w sklepach zaczęły się pojawiać niewielkie, tanie drukarki, które umożliwiają zrobienie dowolnych wydruków na materiałach. Tego typu drukarki po pierwsze są niewielkich rozmiarów, przez co doskonale sprawdzą się w niedużych firmach. Powierzchnia pracy najprostszych modeli wynosi około pięćdziesięciu centymetrów, co w zupełności powinno wystarczyć do tego, żeby wydrukować nadruk na torbach, obrusach albo koszulkach. Drukowanie na każdej sztuce odzieży wykonuje się pojedynczo i przy każdym takim druku konieczne jest odpowiednie ustawienie wszystkiego, ale te wersjedrukarek do takich właśnie zastosowań są projektowane.

Robienie wydruków na drukarkach do odzieży tak naprawdę przypomina drukowanie na innych materiałach. Urządzenia tego typu mają specjalny stół roboczy, na którym należy precyzyjnie naciągnąć sztukę odzieży. Przy czarnych tkaninach konieczne będzie użycie specjalnego podkładu, na który jest następnie nakładany końcowy wzór. Podczas wydruku głowica wyrzuca specjalny atrament na tkaninę, co będzie trwało przeważnie kilka minut.koszulki
Author: Naomi
Source: http://www.flickr.com
Żeby nadrukowany wzór był trwały, to trzeba go ostatecznie utrwalić, stosuje się w tym celu specjalne prasy transferowe albo tunele suszące. Po utrwaleniu motywu koszulki oraz inne elementy garderoby można normalnie używać, łącznie z tym, że można je prać zgodnie z wytycznymi na metce (sprawdź maszyny do koszulek). Jeśli więc ktoś chce poszerzyć ofertę swojej firmy o wydruki na ubraniach, to tego typu maszyna do koszulek na pewno może mu się przydać, przy odpowiednim skalkulowaniu kosztów można będzie na tym całkiem nieźle zarobić.