Jaką rolę spełniają kurtki w ubiorze na co dzień, jaka jest najbardziej odpowiednia w zależności od okresu roku

W naszym klimacie w niektórych okresach roku niezbędne staje się ubranie ciepłych ubrań. Niekiedy powinna być ona nawet bardzo ciepła, bo bywają i u nas kilkudziesięcio stopniowe mrozy, lecz tak naprawdę od wczesnej jesieni do późnej wiosny przyda się coś, co można będzie na siebie włożyć w chłodne dni.
odzież
Author: Sammy Zimmermanns
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych części takiego ubioru są różnego rodzaju płaszcze oraz kurtki. Mają one dwa zadania, po pierwsze powinny ochraniać przed wiatrami i chłodami, a po drugie ładnie wyglądać - tak naprawdę kurtka jest najbardziej rzucającym się elementem stroju i warto zadbać o to, żeby była także elementem modnym. Szczęśliwie jeśli chodzi o kurtki, to moda nie zmienia się wśród nich zbyt szybko, jak na przykład przy butach czy sukienkach, przykładowo wygodna i ciepła puchówka czy zawsze dobrze wyglądająca kurtka skórzana (dziecięce kurtki na wiosnę) mogą być używane przez kilkanaście lat. Jeżeli jednak ktoś kupuje nową kurtkę, to jeśli zamierza ją nosić więcej niż jedną jesień, to powinien pomyśleć o tym, aby była ona w miarę praktyczna oraz uniwersalna.

sporty zimowe
Author: Goldwin
Kurtki w zależności od pory roku i osoby która je nosi mogą mieć różne ocieplenie.

Jeżeli po przeanalizowaniu prezentowanego tekstu będziesz pragnął zgłębić dane na omawiany wątek, to pomocne omówienie (zeccoro.pl/) niesłychanie Ci może pomóc - kliknij i zobacz!

Zimą konieczne będzie użycie grubszej warstwy ocieplającej, chroniącej przed chłodem, w niejednym przypadku wykorzystywane są także odpowiednie tkaniny odporne na wodę i wiatr.


Jeszcze lepsze parametry posiada kurtka narciarska , z racji tego że jest ona przeznaczona do uprawiania tego sportu, to poza zapewnieniem ochrony przed warunkami atmosferycznymi musi również być odpowiednio wytrzymała - w końcu pewnie nie raz jej posiadacz upadnie i przejedzie parę metrów po stoku. Kurtki do noszenia na co dzień wytrzymałe, a raczej stylowe, w ich przypadku często wykorzystywanym materiałem do wypełnienia jest puch. Z kolei kurtki przejściowe nie mają tak dużej grubości, choć z uwagi na to, że będzie się je używać przy różnych warunkach, to dobrze aby miały odporny na wodę materiał. To z kolei jest konieczne, jeżeli chodzi o kurtki dziecięce wiosenne, ponieważ maluchy najczęściej nie noszą parasolek, to kurtki bojówki męskie tego typu powinny posiadać co najmniej dobry kaptur.