Jak bez ryzyka kupować on-line

Dwudzieste pierwsze stulecie już teraz jest niekwestionowaną epoką internetu. Wartość sieciowego rynku szacuje się już w bilionach dolarów! Sklepy on-line oraz e-banki rosną jak przysłowiowe grzyby po deszczu.
zakupy online
Author: Jorge Franganillo
Source: http://www.flickr.com
Niewinna pozornie wizyta w internecie może jednak pociągnąć za sobą niezwykle bolesne konsekwencje. Sieć internetowa bowiem jest tak samo realny jak świat rzeczywisty który nas otacza. To, co uczynimy w wirtualnej przestrzeni, niekiedy nadzwyczaj silnie może wpłynąć na codzienność. Musimy zatem troszczyć się o bezpieczeństwo swego "wirtualnego profilu". Internet to specyficzne otoczenie, w którym - oprócz wielu zalet - czai się też mnóstwo cyberprzestępców.

Jak wynika z ankiet, co trzeci Polak na co dzień korzysta z sieci internetowej: sprawdza strony, prowadzi rozmowy za pomocą e-mail, korzysta z programów internetowych.

Podnoszona tu tematyka jest dla Ciebie użyteczna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu Zabawki dla najmłodszych, który publikuje pokrewne zagadnienia.

Nie dziwi zatem, że ulubioną kategorię ofiar cyberprzestępców stanowią niewątpliwie mali i średni przedsiębiorcy, jak też osoby, które częstokroć korzystają z wirtualnych usług, (banki wirtualne, sklepy internetowe, internetowe ambulatoria medyczne).

Dlatego bardzo ostrożnie winniśmy podchodzić do zakupów wirtualnych, każdorazowo badać regulaminy sklepów wirtualnych, opinie dotychczasowych klientów. Przykłady uczciwych marketów internetowych to: - market dla profesjonalnych fotografów a także miłośników fotografowania, także bez liku technicznych rad
karty płatnicze
Author: frankieleon
Source: http://www.flickr.com
jak też inspiracji, to tablety, telefony komórkowe jak też bez liku gadżetów do nich. Dla zainteresowanych: ciekawe informacje. to oczywiście sprzęty AGD i RTV, laptopy, aparaty i kamery cyfrowe, smartfony a także dział sport oraz turystyka. Z kolei sklep którego credo brzmi "wszystko w jednym miejscu", w istocie ma nam niezwykle wiele do zaoferowania; począwszy od artykułów przemysłowych na dziale dom (zobacz domy pasywne cena) oraz ogród dopełniając. Jednym słowem mydło i powidło -> okazje.Każdy z tychże sklepów posiada swoje prawa i obowiązki, a w nich skrupulatnie przedstawione warunki zwrotu artykułów oraz pieniędzy. Pamiętajmy, iż bez względu na to czy kupujemy zdalnie mąkę, schładzarkę czy też monitor, polskie prawo zapewnia nam dziesięć dób na zwrócenie dobra bez podania przyczyny (konieczne będzie tylko oświadczenie w pisemnej formie dla sprzedawcy). Towar powinien wtedy być odesłany w nienaruszonym stanie do sprzedawcy razem z oświadczeniem.