Prawa pracownika – miejmy je na względzie

Jesteś pracownikiem? Pracujesz dla jakiejś firmy lub organizacji? W takim razie z pewnością się starasz. Wiesz, że w aktualnych czasach nie jest łatwo o wysoko płatne zajęcie, a szczególnie takie, które by nas przy okazji satysfakcjonowało. Kiedy zatem uda nam się je już znaleźć, powinno się je szanować i starać się najbardziej, jak tylko umiemy. W tym wszystkim nie wolno jednakże zapominać, że my, jako pracownicy, również mamy swoje pewne prawa. Nie pozwólmy na to, by pracodawcy je lekceważyli.


suszarka
Author: Bradley Gordon
Source: http://www.flickr.com
Do czego mamy jak najbardziej prawo? Przede wszystkim godziny pracy, które obowiązują w naszym kraju, są ograniczone. Jednym słowem mówiąc możemy przepracować wyłącznie określoną ich ilość na dobę, tydzień oraz miesiąc. Nakaz ten często jest łamany bądź niejednokrotnie naginany. Jeśli więc sami nie zatroszczymy się, aby był on przestrzegany, nikt nie zrobi tego za nas. A przecież za długie godziny pracy maja wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i na nasze relacje z rodziną.

Miejmy to na względzie. W końcu co z tego, że będziemy doskonałymi pracownikami, skoro pozostałe dziedziny w naszym życiu zaczną nagle kuleć? Poza tym każdy z nas ma oczywiście prawo do zwolnienia z
suszarka
Source: pixabay.com
wykonywania obowiązków w razie choroby. Niekiedy pracodawcy pomijają ten zapis, próbując nas namówić, czy też wręcz zmusić do przyjścia do miejsca zatrudnienia, kiedy nie czujemy się na siłach lub, gdy wręcz lekarz nam tego zabronił. Pamiętajmy, by nigdy na to nie przystawać - http://www.impeco.pl/kategoria/podajniki-papieru (http://www.impeco.pl/kategoria/podajniki-papieru).


Istnieją również szczegółowe zapisy związane z miejscem pracy. Powinno być ono komfortowe oraz umożliwiać swobodne wykonywanie naszych obowiązków. Nie może być zatem w nim ani nazbyt zimno, ani zbyt gorąco. Ale to oczywiście nie wszystko. Ponadto pracodawca powinien zagwarantować nam wodę pitną. Także toalety muszą mieć określony wygląd i być funkcjonalne. Powinno się zatem w nich znaleźć mydło, a także udogodnienia typu suszarki do rąk, albo z kolei podajnik ręczników papierowych - czytaj o suszarkach do rąk (czytaj o suszarkach do rąk). Są to podstawy, które jak najbardziej powinny być zachowane w każdej szanującej się firmie. Pamiętajmy, że pieniądze są jak najbardziej ważne, jednak nie mniej niż nasze samopoczucie w miejscu pracy. Przecież co z tego, że sporo zarobimy, jeżeli później będziemy musieli zmagać się ze zbyt dużym stresem?