Dostosowanie skarpet do innych części garderoby i na specjalne okazje

Mnóstwo ludzi niszczy swój dobry wygląd doborem nieodpowiednich skarpet. Kiepskie, bądź co gorsza znoszone, sprane skarpety mogą absolutnie zniszczyć niejedną, w pełni niezłą stylizację. Problem ten dotyczy przede wszystkim mężczyzn, gdyż oni ów element ubioru zakorzeniony mają niemalże w codzienny strój. Powinniśmy sobie uprzytomnić, że dobierając skarpetki do garderoby, powinniśmy kierować się fasonem i kolorem spodni, a już na pewno obuwiem.

skarpety męskie
Author: Scott Akerman
Source: http://www.flickr.com
Dobór skarpetek do różnych części garderoby powinien dotyczyć nie tylko odcieni i wzorów, ale także gramatury skarpetek i innych składowych stroju. Po prostu nie może być nazbyt dużej sprzeczności w grubości poszczególnych części. Jeżeli zakładamy elegancki garnitur wieczorowy, to właściwe będą do niego skarpety męskie garniturowe z cienkiej bawełny z łagodnym błyskiem, albo z jedwabiu (skarpety bawełniane męskie). Jednakowo ważny jak kolor, bądź grubość jest także długość skarpet. Muszą one być na tyle długie, by nie odsłaniały łydki, nawet w pozycji siedzącej. Dłuższe skarpety doskonale sprawdzają się w sezonie zimowym, lecz nie tylko. Największą zaletą podkolanówek jest to, że dają gwarancję zasłoniętej łydki nawet w spodniach z dosyć przykrótką nogawką. Powinno się mieć na uwadze, że skarpety sportowe frotte zarezerwowane są tylko i wyłącznie na siłownię, do sportowych butów - skarpety męskie sportowe. Nawet do dżinsów bezwarunkowo ubiera się bawełniane skarpety, w odcieniu czarnym. Interesującą możliwością są również skarpetki jednokolorowe z tłoczonymi prążkami, bo to wprowadza wielowymiarową fakturę.skarpetki damskie
Author: Bell Ella Boutique
Source: http://www.flickr.com
Znaczącym zainteresowaniem cieszą się skarpety sporządzone z włókna bambusowego. Bardzo przyjemne i wyjątkowo przyjemne w dotyku, pasują do każdego buta, posiadają wygodny ściągacz i nie posiadają szwów. Są idealne dla osób doceniających komfort. Skarpety damskie (zobacz: skarpety damskie), posiadają wyjątkowe własności antybakteryjne i zapobiegają powstawaniu niemiłego zapachu. Dzięki własnej strukturze, towar zbudowany z włókna bambusowego jest nadzwyczaj przewiewny, jednocześnie łatwo wchłania wilgoć. Towar wykonany z włókna bambusowego ochrania również przed promieniami ultrafioletowymi. Najbardziej perfekcyjne są skarpety z gładkiej jednokolorowej dzianiny.