Czym jest reklama zewnętrzna i jakie atrakcyjne warianty takiej reklamy możemy obecnie wyróżnić?

  • Posted on: 23 June 2018
  • By: addmean
Reklama zewnętrzna formułowana jest angielskim słowem outdoor, co oznacza na zewnątrz, poza domem. Jak więc nietrudno się domyślić reklama zewnętrzna, to taka odmiana reklamy, która jest eksponowana na zewnątrz, w różnorodnych miejscach, w których przebywają ludzie. Reklama taka przeważnie przedstawiana jest na takich nośnikach, jak billboardy, banery reklamowe, telebimy, słupy ogłoszeniowe i masa innych.
billboard
Author: Roberto Nieves
Source: http://www.flickr.com
Ta forma reklamy cechuje się dziś nadzwyczaj sporą skutecznością, bo dociera do znacznej ilości osób, co więcej często jest ona przedstawiana w określonych miejscach gdzie przebywają pewne grupy ludzi, na przykład reklamy (zobacz również ulotki toruń) o koncertach dla studentów bezsprzecznie będą znajdować się na terenie uniwersytetów, miasteczek studenckich bądź też akademików. Taka odmiana reklamy (rzuć okiem) ma naprawdę ogromną siłę przekazu i charakteryzuje się dużą skutecznością.W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić niemało rodzajów reklamy zewnętrznej, a które z nich cieszą się największą popularnością, a co za tym idzie efektywnością? Jedną z nich są billboardy, czyli tablice, które przedstawiają plakaty reklamowe. Przeważnie możemy je spotkać w wymiarach 6x3 metry. Billboardy niezmiernie często są umieszczane w poprawnie oświetlonych miejscach, przykładowo przy ulicach czy też w centrum miasta, da się dodatkowo zauważyć, że mnogość z nich jest oświetlanych nocą.

link
Author: K.rol2007
Source: http://www.flickr.com
Inną także atrakcyjną odmianą reklamy zewnętrznej jest reklama wielkoformatowa, która zazwyczaj jest prezentowana na fasadach budynków lub też w czasie remontów budynków, wówczas znajduje się ona na rusztowaniach. Reklama taka (Medas Media) ma faktycznie niezmiernie wielki format, może być sporządzona z materiału, jaki przepuszcza światło czy też w ogóle go nie przepuszcza.
Należałoby także dodać o reklamie pneumatycznej. Jest to reklama dmuchana, na jaką kreuje się mobilny pneumatyczny dmuchany nośnik reklamowy. Jest to reklama akcentowana na krótki czas, na przykład w trakcie rozlicznych koncertów oraz innych uroczystości plenerowych. Jest ona bezproblemowa w montażu, ogromnie lekka i nie sprawia większych problemów, również w czasie transportu.