Duże wykorzystanie siłowników elektrycznych

  • Posted on: 19 June 2018
  • By: addmean
Nikt nie jest w stanie wyliczyć każdych zastosowań siłowników elektrycznych, gdyż ich przeznaczenie jest duże w nieomal każdej dziedzinie.
Porsche
Author: Porsche
Source: soloporsche.com


To narzędzie zezwala na automatyzację, także udogodnienie wielu powszednich czynności. Siłownik elektryczny elektryczne siłowniki jest znakomitym wyjściem w urządzeniach rolnych, urządzeniach budowlanych, górniczych i przemysłowych do sterowania siedziskami, bagażnikami, drzwiami, wiekami, przepustnicami i wieloma innymi elementami.


Siłownik elektryczny skonstruowany jest z motoru i przekładni zastępującej ruch obrotowy wirnika na ruch linearny tłoka. Poruszane są energią elektryczną, co sprawia, że sterowanie i obsługa owych urządzeń jest wiele łatwiejsza i tańsza. Siłowniki elektryczne stanowią, albo mogą tworzyć napęd wszelkich mechanizmów liniowych wszędzie tam, gdzie z przyczyn technicznych, środowiskowych, czy też ekonomicznych niewskazane byłoby przeznaczenie siłowników hydraulicznych. Siłownik elektryczny zobacz nie zatruwa otoczenia. Instalacja zasilająca nie ma pojemnika i przewodów z olejem, jak to ma miejsce w wypadku hydrauliki siłowej. Toteż siłowniki elektryczne (zobacz firma Solitech) wykonane ze stali nierdzewnej stosuje się także w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, oprzyrządowaniu medycznym i wszędzie tam, kiedy higiena ma szczególne znaczenie.


Siłowniki elektryczne (zobacz szczegóły pod tym łączem www.solitech.pl) stosują czystsze, prostsze i bardziej efektywne układy transferu mocy.
Połączenie siłownika elektrycznego jest łatwiejsze dzięki programowalnym reguLatorom, a ich pielęgnacja ogranicza się jedynie do oliwienia w ekstremalnych warunkach. Odpowiednio dostosowany siłownik elektryczny jest w stanie dobrze pracować nawet przez kilkadziesiąt lat.