Polskie normy bardzo rygorystycznie podchodzą do spraw, które dotyczą bezpieczeństwa szczególnie dzieci. Każdy towar przeznaczony do użytkowania przez najmłodszych musi spełnić dużo niezbędnych wymogów.

  • Posted on: 15 May 2018
  • By: addmean
Wszystkie rzeczy, które mają być przeznaczone maluszkom są zobowiązane spełniać niezwykle rygorystyczne wymogi, by mogły być wpuszczone do sprzedaży. Rozpoczynając już od dań przygotowywanych dla maluszków, a zakańczając na rzeczach przeznaczonych ogólnie do użytku dla dzieci wszystkie sprzęty, meble i urządzenia są zobligowane posiadać zdefiniowane atesty.

dywany-dziecko-obrazek
Author: Thomás
Source: http://www.flickr.com

Ogromnie rygorystycznie pod tym kątem traktowane są wszystkie jednostki przedszkolne i żłobki, gdzie każda rzecz i przedmiot musi podlegać ustalonym normom i mieć świadectwo wszelkich niezbędnych atestów. Dotyczy to jasne nie tylko zabawek,mebli, ławek czy krzesełek. W przedszkolach czy szkołach nawet dywany (zobacz http://www.latajacydywan.com/pranie-dywanow-bolkow/) z atestem - IMC Eryk Rochmiński nie budzą zdziwienia. Zdawać by się mogło, iż taka rzecz jak dywan nie wymaga specjalistycznych zezwoleń i że w zasadniczo niczym nie wyróżnia się od normalnego.
Otóż nie!
Akurat dywany z atestem zapewniają bardzo duże bezpieczeństwo dla użytkujących go małych dzieci, gdyż od innych wyróżnia je masa właściwości. Jedynie dywany (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) z atestem są charakterystyczne, bo zapewniają nie wyłącznie bezpieczeństwo pod względem higienicznym, ale również pod kątem antyelektrostatyczności oraz co ogromnie ważne atest potwierdzający niepalność. Ich ranga jest o tyle duża, że aby wyrób mógł uzyskać powyższe atesty, musi być skontrolowany przez szereg odpowiedzialnych za to instytucji takich jak Państwowa Straż Pożarna czy Sanepid.
Obok zapewnienia bezpieczeństwa dywany z atestem odróżniają się niesłychanie wysoką jakością wykonania - zobacz. Naturalnie należy dodać, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest również nabyciezakup takiego dywanu do mieszkania. Małe dzieci uwielbiają bawić się na posadce, ale wyłącznie dywany z atestem zagwarantują im prawdziwe bezpieczeństwo. Każdy z nas zdaje sobie bowiem sprawę z tego, iż kreatywność dzieci nie zna granic, a my rodzice nie zawsze jesteśmy w mocy zapobiec wypadkowi. Pewne jestże dla każdego rodzica jest to priorytet, by jego dziecko otaczało się niezagrażającymi rzeczami i dlatego też dywany z atestem są niezwykle często nabywane także do mieszkań. Należy dodać, że ich asortyment jest również przeogromny i można wybierać zarówno w kolorach, wymiarach jak i w szeregu motywów i wzorów jakie przedstawiają.