Czyszczenie posadzki z betonu właściwymi specyfikami

Posadzka jest jednym z części jakiegokolwiek pomieszczenia nadzwyczaj narażonej na zużycie. Posadzki betonowe najczęściej stosowane są w halach przemysłowych i garażach, aczkolwiek obecne techniki zezwalają na przeznaczenie jej również w innych pomieszczeniach.


Zanieczyszczenia i uszkodzenia posadzki betonowej z reguły spowodowane są przez osiedlający pył i kurz, także piach i nieczystości pozostawiane przez buty eksploatatorów.


czyszczenie posadzki betonowej
Author: Tino Rossini
Source: http://www.flickr.com
Podłogi betonowe (sprawdź najlepsze rury z betonu) ze względu na swoje przeznaczenie muszą być trwałe i twarde, antypoślizgowe, wytrzymałe na wodę, oraz wiele substancji chemicznych, a także uszkodzenia mechaniczne.

Czy w kontekście omawianej publikacji masz więcej pytań? (http://www.mdlabels.pl/oferta/urzadzenia/) Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik - to nie powinno za żadne skarby umknąć Twojej uwadze!

Powierzchniowe utwardzacze posadzkowe stanowią mieszaninę pigmentów, stosownych kruszyw, również cementu.


Czyszczenie posadzki betonowej powinno odbywać się przy użyciu stosownych sprzętów i środków chemicznych. Posadzki betonowe utwardzane powierzchniowo, także ubezpieczone impregnatem są wytrzymałe na środki syntetyczne w obniżonym obrębie. Do czyszczenia podłogi betonowej nie wolno używać acetonu, toluenu, ksylenu i pozostałych rozcieńczalników. Środki czyszczące nie powinny włączać silnych związków zasadowych, oraz rozcieńczalników organicznych. Do czyszczenia zabrudzeń powinno się wykorzystywać roztwory łagodnych detergentów określonych do konserwacji podłóg betonowych.


Maszyny sprzątające nie mogą być wyekwipowane w szczotki, bądź pady skonstruowane z twardych materiałów, jakie podczas użytkowania zdołają drapać powierzchnię posadzki. Codzienna konserwacja posadzki betonowej powinna polegać na zamiataniu, lub odkurzaniu i delikatne mycie. Po umyciu na mokro trzeba ją pozostawić do wyschnięcia.