Światowe bestsellery

Kto to jest aktuariusz i w jakich miejscach znajduje pracę? Na czym właściwie polega jego praca, w czym musi być najlepszy?

rezerwy24.pl/aktuariusz
Author: Chris & Karen Highland
Source: http://www.flickr.com
Aktuariusz to profesjonalista w zakresie matematyki finansowej i ubezpieczeniowej. Zatrudniany jest najczęściej przez firmy ubezpieczeniowe. Stosując metod rachunku prawdopodobieństwa i statystyki, szacuje ryzyko przypadków losowych i wielkość związanych z tym składek ubezpieczeniowych, oblicza wielkość tak zwanych rezerw finansowych oraz konstruuje tablice wymieralności.

Jak to wygląda z takimi kosztami pracy? Czy możliwe jest zarabiać więcej? A jeśli nie, to dlaczego?

rachunki
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj jest ta wyczekiwana data. Raz w miesiącu pracodawca przelewa nam naszą pensję. Czy coś jest w stanie zepsuć dobry humor w dniu wypłaty? Może podatki? Zanim Twój szef wynagrodzi Cię pensją, powinien zapłacić podatek od zatrudnienia (zwany inaczej ZUS-em). Później, kiedy już kilkaset złotych przeznaczył na własną część kosztów, powinien w Twoim imieniu opłacić jeszcze jedną część składki za to, że pracujesz jak i rzecz jasna kolejny podatek ZUS.

Jak są zwykle wypełniane przez podatników zeznanie roczne

podatki
Author: Indi Samarajiva
Source: http://www.flickr.com
Początek roku to okres, kiedy należy pomyśleć o złożeniu zeznań podatkowych. Nikt tego nie uniknie, dlatego wskazane jest to zrobić jak najprędzej, żeby nie pominąć terminu składania PITów. Na szczęście mamy do dyspozycji solidne narzędzia, aby zrobić to błyskawicznie, bez wychodzenia z mieszkania. Pit 37 to najczęściej wypełniane przez podatników zeznanie roczne.

Costa Brava i inne polecane miejsca

Gorące wakacje
Source: iiimillenium.pl
Wakacje czy to w zimie, czy latem należy planować z określonym wyprzedzeniem bądź też przygotować się od początku na oferty last minute zaufanych biur podróży. Hiszpania kojarzy się w wielu wypadkach z tańcami flamenco, niezapomnianymi plażami i szeroko znanym hiszpańskim temperamentem.

Jakiego rodzaju miejsca są najlepsze na lato? To w rzeczywistości zależy od wielu czynników

piękne, piaszczyste plaże
Author: MatthiasHaas67
Source: http://www.flickr.com/
Gdzie najlepiej spędzić urlop? Jakie miejsce jest najbardziej odpowiednie na zasłużony wypoczynek po całym roku męczącej pracy? Czy macie jakieś ulubione miejsca, a może zawsze zastanawiacie się, co wybrać? Możliwości jest naprawdę bardzo dużo, jest w czym wybierać.

Jak się promować? Czy jedynie online czy warto korzystać z reklamy zewnętrznej? Faktycznie warto tak próbować

billboard
Author: Mike Linksvayer
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach rzeczywiście ciężko się wypromować. Jaki jest główny powód takiej sytuacji? Wydaję się, że jest tak przede wszystkim przez dużą dostępność różnorodnych produktów i związaną z tym kampanią reklamową.

Elektroniczne rozliczenie pit pomaga zaoszczędzić dużo godzin

rozliczanie podatku
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
W urzędach do tej chwili było się sporo godzin, zwłaszcza gdy stawaliśmy się przymuszeni oddać jakieś pisma, które zdawali wszyscy pozostali obywatele. Dlatego właśnie należy wykorzystywać z różnych usprawnień, które powodują, że wszystko możemy załatwić znacznie szybciej oraz to zazwyczaj, bez konieczności wyjścia z domu.

Personal Banking, a więc dofinansowanie dla niewielkich działalności biznesowych

Business
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com
Jeśli osiągasz trochę więcej aniżeli przeciętna krajowa, możesz poczuć się bogatym gościem. Postarają się o to o to banki, dla których jesteś rewelacyjnym użytkownikiem. Jednostki o dochodach wyższych niż 5 tys. zł miesięcznie są dla banków lukratywnym segmentem rynku. Częstokroć zaciągają kredyty i korzystają z kart, są stabilni finansowo i rzadko miewają problemy z oddawaniem swoich długów. Dla tej grupy konsumentów wykreowano więc specjalną odmianę usług pod tytułem personal banking.

W którym z krajów dobrze jest żyć ?

niemcy
Author: Jose Monsalve 2
Source: http://www.flickr.com
Lubisz podróżować i masz wrażenie, że jeszcze nie wiesz, w jakim kraju byłoby ci dobrze? O ile uwielbiasz odwiedzać nowe krainy, a dalekie podróże nie są ci niczym strasznym, na pewno nie jeden raz zastanawiałeś się czy nie warto byłoby mieszkać w innym państwie. Ale w jakim?

Kolekcje modeli - fascynują mistrzostwem i dokładnością tworzenia miniatur

modele koni
Author: Thomas Quine
Source: http://www.flickr.com
Budowanie pomniejszonej wersji to prawdziwa sztuka. Najlepsi autorzy wykonują miniatury latami, które swoim wyglądem odtwarzają realność. Tradycje modelarskie przenoszone są zwykle w domu, od dziadka do wnuczka.

Terapia chorób oczu

oko
Author: Eivind Sorgenfryd
Source: http://www.flickr.com
Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów każdego człowieka. Dzięki wzrokowi można widzieć świat i osoby, czy odróżniać od siebie kolory. By mieć dobry wzrok, należy utrzymywać w jak najlepszej kondycji jego narząd, a więc oczy. Zdrowy tryb życia razem z systematycznym odpoczynkiem i snem pomoże w osiągnięciu tego stanu. Wiele osób jednak bagatelizuje sprawę zdrowych oczu, nadmiernie je eksploatując, zazwyczaj poprzez długotrwałe siedzenie przed telewizorem lub ekranem komputera.

Jakimi sposobami szybko i stosunkowo tanio poprawić parametry swojego samochodu - zalety tuningu za pomocą chipów

auto po tuningu
Author: Automobile Italia
Source: http://www.flickr.com
Spora ilość właścicieli samochodów pragnie, żeby ich pojazdy przypominały bolidy rodem z torów wyścigowych. Nawet jeśli autem jest rodzinne, wygodne kombi albo pojemny van, to jednak chciałoby się mieć dwieście koni pod maską i wyprzedzać każdego kierowcę na światłach.

Yawal, akcesoria budowlane aluminiowe

Budynek
Author: christopher_brown
Source: http://www.flickr.com
Obecnie by rozkręcić porządny biznes, trzeba posiadać świetny pomysł. Jednak tylko pomysł to nie wszystko, trzeba mieć jeszcze wiedzę, która będzie podstawą naszego interesu. Przedsiębiorstwo Yawal zdobywało doświadczenia przez lata.

W które elementy powinno się się zaopatrzyć przed przyjściem na świat dziecka?

Noworodek
Author: Denis Postle
Source: http://www.flickr.com
Narodziny dziecka to z pewnością bardzo stresująca, ale i jednocześnie piękna chwila dla nowych rodziców. Gdy po długim okresie ciąży nasz maluch nareszcie może się pojawić na świecie, w wielu przypadkach promieniujemy dużym szczęściem oraz radością.

Którą wannę wskazane jest wybrać do nowoczesnej łazienki?

wanna
Author: PR Solutions
Source: PR Solutions
Sporo osób urządzając swoją łazienkę decyduje się na nabycie wanny, a nie prysznica. Nie da się ukryć, że wanna w łazience daje istotnie sporo korzyści i istotnie przyczynia się do zwiększenia komfortu. Sporo osób wręcz przepada za długimi, aromatycznymi kąpielami w gorącej wodzie i pianie, w otoczeniu kojącej muzyki i migotliwych świeczek.

Zakup samochodu w stanie używanym

auto
Author: GPS 56
Source: http://www.flickr.com
Jest dużo ludzi, którzy decydują się na zakup samochodu używanego, ponieważ zakup nowego nie leży w ich możliwościach finansowych. Jednakże używane samochody to wyzwanie pełne pułapek, jakich nie wolno lekceważyć. Rezerwa i rozwaga mogą uratować przed kłamstwem, albo nieprzewidzianymi wydatkami.

Leki - parę faktów, których nie znajdziecie w internecie i których nie przeczytacie na dołączonych informacjach dla chorych

Pigułki
Author: marc falardeau
Source: http://www.flickr.com
Współczesny rynek farmaceutyczny zdają się napędzać sami chorzy, a nawet zupełnie zdrowi obywatele. Powszechna dostępność i różnorodność pigułek sprawiają, że praktycznie każdy znajdzie coś na te najmniej dokuczliwe dolegliwości, czyli np. na lekki ból gardła.

Wykorzystywanie wczasów nad Bałtykiem

Bałtyk
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Bardzo wiele ludzi co roku staje przed trudnym wyborem dotyczącym miejsca i metody wykorzystywania urlopu. W ostatnim czasie przykładowo niezwykle powszechne stało się wyjeżdżanie za granicę na urlop. Jednak dla ludzi, którzy nie są w stanie sobie pozwolić na zagraniczne wycieczki, pozostaje spędzanie urlopu w Polsce. W tym zakresie także istnieje wiele dobrych opcji.

Historia lekarstw, zagrożenia, jakie występują na świecie z powodu ich nadużywania

leki i suplementy
Author: domzdrowia.pl
Source: http://www.domzdrowia.pl
Ludzie od bardzo dawna stosują najróżniejsze środki przy leczeniu najróżniejszych chorób. Wyciągi z roślin, napary oraz maści od bardzo dawna były używane przez różnych znachorów, a wiele z nich charakteryzowało się dużą skutecznością ze względu na zawartość aktywnych substancji pomagających przy wielu dolegliwościach i chorobach.

Pages