I Komunia

pierwsza komunia
Author: Iglesia en Valladolid
Source: http://www.flickr.com
Komunia Święta to wyjątkowo ważna ceremonia w życiu wszystkich latorośli.
Można ją porównać do ceremoniiślubnej. Dziewczynki mają na sobie białe suknie, mali dżentelmeni dumniewyglądają w smokingach. O tej chwili wszystkie pociechy marzą od dawna. Dziewczynkipo to zapuszczają włosy, żeby z tej okazji pięknie je uczesać. Ubranie jest szczególnie istotnym elementem , ale nie popadajmy w szaleństwo.

Większe niebezpieczeństwo, że przedobrzymy ze stylizacją, niosą ze sobą dziewczynki. Chłopczyka odziewamy w garnitur i kwestia rozwiązana. Natomiast przy córce ponosi nas wena. Często mamy chcą zrobić ze swoich córeczek małe królewny. Zwłaszcza, iż rynek, który wyczuł takie nastroje, daje wiele pokus.

Nie ociągaj się - naciśnij ten link farby do linorytu i ciesz się zawartymi tam kolejnymi postami. Z pewnością rozszerzą one Twą wiedzę na ów temat.

Suknie komunijne dziś najczęściej jest miniaturą kreacji ślubnej. Rozkloszowana, na kole, z bufiastymi rękawami. Do tego mnóstwo wstążeczek, kokard a także podobnych ozdób. Sukienki do Pierwszej Komunii powinna być niewyzywająca. To również tyczy się pozostałych elementów. Nie kupujmy bucików na obcasach , ponieważ są na to jeszcze za malutkie. Również fryzura musi być właściwa.

komuunia
Author: Iglesia en Valladolid
Source: http://www.flickr.com
I Komunia to nie miejsce na wymyślne uczesanie. Świetnym sposobem jest alba. Pociechy mają na sobie jednakowe alby, dzięki czemu nikt się nie odróżnia i nie ma powodów do niesnasek, oraz zazdrości. Te szaty są skromne, lecz równocześnie idealnie podkreślają atmosferę święta. Jeśli szata znajduje się już w szafie, należy pomyśleć o całej oprawie. Często komunie są robione w restauracjach albo innych miejscach. Nikogo nie musimy nakłaniać, że jest to dobre rozwiązanie dla ciągle zapracowanych rodziców. Jest to duża pomoc przede wszystkim dla mam, na które spada powinność przygotowania uroczystego obiadu. A jeśli zajmują się tym specjaliści, mamy pewność, że wszystkim będzie smakowało, a my mamy czas dla siebie. Oczywiście, nic nie zastąpi domowej atmosfery, ale jest to na pewno propozycja godna uwagi. Często liczba gości jest długa, dlatego pomoc kelnerów jest nieoceniona. W całym tym zamieszaniu warto pamiętać również o istocie tej uroczystości.