Jakie istnieją typy karetek oraz jaką powinny mieć one załogę?

Teoretycznie to, co to jest ambulans, wiedzą wszystkie dzieci, jednak nie wszyscy wiedzą już jakie są ich typy oraz kto nimi może w ogóle jeździć. Rzecz w tym, że w zależności od jej rodzaju, karetką mogą być przewożone nawet zwierzaki.
Internet
Author: US Department of Education
Source: http://www.flickr.com


karetka
Author: Shari's Berries
Source: http://www.flickr.com


I to bez towarzystwa choćby weterynarza.


zaproszenia
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl


Najbardziej popularne, czyli te zawierające minimum trzyosobową ekipę, są ambulanse specjalne (tzw.

Atrakcyjne opisy czekają na Ciebie na nowej witrynie, która została poświęcona tej samej tematyce. Wejdź w link i dowiedz się również (https://www.jednosc.pl/index,EN) dodatkowych wiadomości.

typ "S"), w których przynajmniej jedna osoba to lekarz. W przypadku, kiedy nikt z innych osób w załodze nie ma praw do prowadzenia ambulansów, dodatkowo w karetce mógłby być kierowca. Karetka rodzaju "P" to podstawowa postać karetki z załogą, jaka składa się z co najmniej dwóch osób ratowników albo pielęgniarzy. W tym przypadku bywa, że trzecią osobą jest uprawniony kierowca. Karetki rodzaju "T", czyli transportowe, używane bywają do transportowania osób, które nie wymagają specjalistycznego dozorowania albo w celu transportowania dla przykładu krwi. W skład załogi wlicza się najczęściej kierowca oraz ratownik. Końcową grupą bywają karetki weterynaryjne, czasem uprzywilejowane do udzielania pomocy oraz przewozu zwierzaków do lecznicy weterynaryjnej. Najczęściej są żółte w bordowe paski, natomiast z tyłu są niebieskie.


Opisany powyżej rozdział dotyczy nowych instrukcji po reformie zapisów w 2010 roku, jednak niezależnie od tej okoliczności, poza tym istnieją karetki POZ lub NPL.
Zapewniają one całodniową pomoc lekarza rodzinnego, wykonując wizyty w mieszkaniu pacjenta w wypadku choroby powstałej u osób nie potrafiących sami dojść do przychodni doktora podstawowego kontaktu, a u których nie ma niebezpieczeństwa utraty życia.