Z jakich powodów soczewki kontaktowe zyskały taką popularność, jakie są ich podstawowe rodzaje.

Soczewki stają się bardzo praktyczną alternatywą dla klasycznych okularów, aktualnie coraz większa ilość ludzi decyduje się na takie rozwiązanie zamiast tradycyjnych oprawek na nosie. Ich plusy bez końca można wymieniać, użytkownicy chwalą je sobie przede wszystkim za to, że są niezwykle wygodne, praktycznie nie przeszkadzają podczas codziennego użytkowania i w zasadzie nie widać, że się je ma założone.

soczewki kontaktowe
Author: Nicu Buculei
Source: http://www.flickr.com
Obecnie najbardziej popularne są dwa rodzaje soczewek, to znaczy jednodniowe i miesięczne. Obie te odmiany posiadają jakieś zalety i wady, dlatego też przed wyborem należy się nad tym chwilę zastanowić. Soczewki miesięczne, jak można wywnioskować po ich nazwie, użytkować można przez okres około 30 dni, po jego minięciu należy kupić nowe. Tego typu soczewki alcon, po zdjęciu po całym dniu trzeba dokładnie wyczyścić i włożyć do pojemnika zawierającego specjalny płyn, a rankiem wyciągnąć i założyć z powrotem. Ich plusem będzie dużo niższa cena, nawet z akcesoriami pielęgnacyjnymi będzie to dużo mniej niż przy jednodniowych soczewkach, lecz za to trzeba znacznie więcej uwagi poświęcić podczas pielęgnowania, żeby uniknąć niebezpiecznych infekcji. Jeśli ktoś ma finansowe możliwości, to bez wątpienia najlepszym wyjściem są soczewki jednorazowe, przykładowo takie jak dailies aqua comfort plus 30. Ich używanie sprowadzone jest do tego, żeby je rano ubrać, a wieczorem zdjąć i wyrzucić do kosza.

Zainteresowany? To dla nas rewelacyjna wiadomość. Więc idź dalej (www.fotoporcelana.net/) i przeglądaj nawet bez końca nowe fachowe wpisy.

Najważniejszą ich zaletą jest brak konieczności pielęgnacji, co znacznie wpływa na bezpieczne użytkowanie i ogranicza niebezpieczeństwo jakiś zakażeń czy infekcji.wada wzroku
Author: Aaron Benitez
Source: http://www.flickr.com
Również w przypadku jakiś większych zanieczyszczeń po prostu zdejmuje się starą parę i zakłada kolejną, bez bawienia się w przemywanie i czyszczenie. Wytwórcy soczewek systematycznie dopracowują swoje soczewki, przez co ich użytkowanie jest dużo wygodniejsze. Przykładowo model dailies aqua comfort plus 90 posiada specjalny środek nawilżający, który znacząco podnosi komfort jego użytkowania. Dzięki temu codzienne noszenie takich soczewek nie powoduje praktycznie żadnych skutków ubocznych i jest bardzo wygodne.