Właściwe logo jako wizytówka firmy

Logo jest wizytówką firmy, toteż profesjonalne logo ma nadrzędne znaczenie dla sukcesu firmy.


Tylko pieczołowicie zaplanowane logo może porządnie komunikować się z ludźmi i przekazać im atuty jednostki, bądź produktu.
papier
Author: Kevin Jarrett
Source: http://www.flickr.com


Logo winno być proste i sugestywne. Powinno zapadać w pamięć i być zrozumiałym dla adresata, lecz także bardzo estetycznym. Nie może zawierać zbyt wielu detali, bo wzrok nie jest w stanie się skupić. Wymyślna grafika będzie się marnie przedstawiać i przestanie być czytelna kiedy zostanie zmniejszona do niedużych wielkości.

Kiedy interesuje Cię przedstawiany temat, to odsyłam tutaj, ponieważ odnajdziesz tu masę ciekawych zagadnień w tym temacie.

Właściwe logo to nie tylko estetyczna grafika, lecz przede wszystkim nośnik danych na temat marki. Jest nieodzowne, by logo miało ważność, przedstawiało coś unikatowego, walczyło o uwagę adresata i odróżniało się od reszty konkurencji. Ostatnio niezwykle popularne stało się wytłaczanie logo w skórze. Jakość wytłoczonego szablonu jest zależna od siły nacisku z jaką motyw dociskany jest do podłoża. Ważna jest również temperatura w której realizowane jest tłoczenie, oraz wilgotność skóry. Do zrobienia takiego gatunku logo używa się podgrzanych do należytej temperatury wypukłych matryc.


biały komplet bielizny
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com


Logo znajduje się na wszystkich materiałach promocyjnych wiadomej jednostki, jest składnikiem wystroju budynków firmowych i zamieszcza się je na akcesoriach, bądź ubiorach pracujących.
Fachowy wzór logo ma możliwość znacząco pomóc w pozyskaniu klienta. Logo ma możliwość wpływać pozytywnie, albo negatywnie i dlatego warto przykładać uwagę do najlepszego pomysłu i estetycznego wykonania.