Właściwe logo jako wizytówka firmy

Logo jest wizytówką firmy, toteż profesjonalne logo ma nadrzędne znaczenie dla sukcesu firmy.


Tylko pieczołowicie zaplanowane logo może porządnie komunikować się z ludźmi i przekazać im atuty jednostki, bądź produktu.


papier
Author: Kevin Jarrett
Source: http://www.flickr.com
Logo winno być proste i sugestywne. Powinno zapadać w pamięć i być zrozumiałym dla adresata, lecz także bardzo estetycznym. Nie może zawierać zbyt wielu detali, bo wzrok nie jest w stanie się skupić. Wymyślna grafika będzie się marnie przedstawiać i przestanie być czytelna kiedy zostanie zmniejszona do niedużych wielkości. Właściwe logo to nie tylko estetyczna grafika, lecz przede wszystkim nośnik danych na temat marki. Jest nieodzowne, by logo miało ważność, przedstawiało coś unikatowego, walczyło o uwagę adresata i odróżniało się od reszty konkurencji. Ostatnio niezwykle popularne stało się wytłaczanie logo (sprawdź tutaj) w skórze. Jakość wytłoczonego szablonu jest zależna od siły nacisku z jaką motyw dociskany jest do podłoża. Ważna jest również temperatura w której realizowane jest tłoczenie, oraz wilgotność skóry. Do zrobienia takiego gatunku logo używa się podgrzanych do należytej temperatury wypukłych matryc.


biały komplet bielizny
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com


Logo znajduje się na wszystkich materiałach promocyjnych wiadomej jednostki, jest składnikiem wystroju budynków firmowych i zamieszcza się je na akcesoriach, bądź ubiorach pracujących.


Fachowy wzór logo ma możliwość znacząco pomóc w pozyskaniu klienta. Logo ma możliwość wpływać pozytywnie, albo negatywnie i dlatego warto przykładać uwagę do najlepszego pomysłu i estetycznego wykonania.