Jakie są skuteczne sposoby ochrony przed wychłodzeniem w trakcie zimowych dni i czy w ogóle je stosujemy

Zima pędzi dużymi krokami. Zimne poranki i klasycznie mroźne wieczory zmuszają nas do zmiany ubioru. Nie tylko cieplejszy płaszcz czy odpowiednie półbuty, istotne jest również nakrycie głowy.


Bardzo często mówi się, iż największa ilość ciepła ulatnia się przez głowę.


Jak się okazuje, nie znajdzie się w tym za grosz przesady. Potwierdzi to na pewno ten, kto porzucił nagrzane pomieszczenie i znalazł się na chłodzie.

Czytasz teraz bardzo absorbujący wpis, zatem z pewnością zainteresuje Cię także ten udostępniony tutaj materiał - on również jest warty Twojego zainteresowania.

Małżowiny uszne, nos oraz gardło wychładzają się o wiele prędzej, niż inne części ciała. Staje się tak nie bez powodu. Otóż rejony te są najsilniej ukrwione. Nie istnieje więc skuteczniejsza ochrona od odpowiedniej czapki. Przypominały nam o tym nasze mamy i miały stuprocentową rację - właściwe pokrycie głowy może obronić nas od zimowej grypy. Pomimo że wiele osób nie lubi zakładać czapki, jak się jednak okazuje, nie dla wszystkich jest to jedynie przykry obowiązek. Obok stylowych szalików tudzież skórzanych rękawiczek, ten element ubioru jest idealnym sposobem na podkreślenie swojego prywatnego gustu oraz stanowi ciekawy dodatek do całości stylizacji.


lokalizacja
Author: Esparta
Source: http://www.flickr.com


zamówienie
Author: Carlos de Paz
Source: http://www.flickr.com


Tyle ile jest ludzi, tyle jest też rodzajów czapek.
Mało co nas dzisiaj szokuje i przyzwyczailiśmy się, że okrycia głowy stanowią kolejną metodę na pokaz osobistych zamiłowań, a także określenie pozycji społecznej właściciela. Bez względy na to nie zapominajmy, że pomijając modę - ważne powinno być nasze zdrowie.