Sprawdzone sposoby na naukę języków obcych we własnym domu

Znajomość języka obcego to w dzisiejszych czasach standard. Jeśli zaobserwowaliśmy u siebie predyspozycje językowe, z pewnością warto je wykorzystać.


Któż z nas nie chciałby swobodnie mówić po norwesku? Niestety, często nasze marzenia dotyczące zapisania się na kurs językowy kończą się niepowodzeniem.
karteczki
Author: N@ncy N@nce
Source: http://www.flickr.com


Jest to najczęściej związane z wypełnionym po brzegi grafikiem służbowym, a ponadto sprawami rodzinnymi. Mimo że pragnienie jest silne, ostatecznie chronicznie brakuje nam czasu. Kiedy skalkulujemy dojazd do szkoły językowej, dodamy do tego godzinę korepetycji, drogę powrotną, jak również czas niezbędny do przyswajania nowej wiedzy - wówczas okaże się, iż jest to najzwyczajniej w świecie niewykonalne. Istnieją jednak inne możliwości. Języka obcego możemy uczyć się samodzielnie. Pomocne mogą się okazać fiszki, czyli karteczki z wypisanymi tematycznie hasłami.

Szukasz następnych postów na ten intrygujący temat? Namawiamy zatem do przejścia do innej witryny. Jak to zrobić? Najedź na łącze do serwisu (https://www.texasclub.pl/produkty/kobiety/buty,2,2057).

Obecnie są one dostępne w wielu księgarniach. Co ciekawe, tego typu pomoc językową możemy przygotować samodzielnie. Wystarczy przyszykować niewielkich rozmiarów karteczki - hiperłącze| - i regularnie umieszczać na nich nowe słowa, służąc się słownikiem albo podręcznikiem. Jedna strona musi zawierać obce hasło, natomiast druga - polskie tłumaczenie. Stałe powtarzanie nowych zwrotów i kontrolowanie wiedzy na podstawie objaśnienia z przeciwległej strony daje szanse na łatwą naukę. Co istotne, te małe karteczki można zabrać ze sobą wszędzie. W ten sposób dobrze spożytkujemy czas w tramwaju, w pociągu lub oczekując na wizytę u lekarza.
Mówi się, że jak się czegoś bardzo pragnie, to nie ma rzeczy niemożliwych. Zdaje się, że tak właśnie jest z nauką języków obcych. Jeżeli prawidłowo się zorganizujemy, na pewno odniesiemy sukces.