Niejeden rodzic chce, żeby jego dziecko było mądre i wobec tego troszczy się o jego właściwy rozwój emocjonalno-intelektualny

Ostatnimi czasy dużo mówi się o tym, że maleństwo musi mieć różne bodźce, by właściwie się rozwijać. Czytamy mu więc wierszyki oraz kupujemy różne książeczki do malowania.


Podczas pierwszych czterech lat życia rozwój emocjonalny naszego szkraba jest najistotniejszy.
rezydencja
Author: Mielno Holding Firmus Group
Source: Mielno Holding Firmus Group


To wówczas jego mózg przetwarza wielką ilość informacji. Po prostu chłonie wiedzę na wiele tematów. Każdego dnia uczy się czegoś nowego. Aby zachęcać go do rozwoju, musimy mu dostarczać różne materiały. Możemy czytać mu bajeczki czy wręczać różne książeczki z zagadkami.

Gdy interesuje Cię prezentowany temat, obejrzyj witrynę (http://www.collegium-novum.pl/jezyk-polski,kurs,6,6.html) a na pewno uzyskasz więcej danych na to interesujące zagadnienie - nie czekaj tylko kliknij.

Jeżeli nasz szkrab lubi malować, to musimy mu kupować kolorowanki i zestaw nowych kredek. Będzie wówczas w stanie rozwijać swoją zainteresowania. Początkowo zapewne będzie mu to wychodziło koślawo, ale później na pewno będzie coraz lepszy. Poza tym, nikt nie jest od urodzenia geniuszem w jakiejś dziedzinie. Kolorowanie spowoduje, że nasze maleństwo stanie się bardziej twórcze. I pozwólmy mu na własne interpretacje przeróżnych zjawisk. Jeżeli zechce pomalować niebo na zielono, a drzewo na żółto - to niech tak robi, niech poczuje wolność młodego artysty. Kolorowanki przynoszą jeszcze jedną zaletę. Nasz szkrab będzie siedzieć z nami w kuchni, gdy będzie malować. Będziemy mieć go ciągle przy sobie i będziemy w stanie przykładowo zrobić obiad.
Wtedy nasz maluch zajmie się kolorowaniem i będzie w miarę cicho. Gdy skończy na pewno zechce podzieli się z mamą swoim dziełem. Nie zapominajmy, żeby za każdym razem wyrazić się z zachwytem o obrazku.