Jak w ciekawy sposób zająć potomstwu jego niezajęty okres, a przy sposobności czegoś je nauczyć?

Dzieciaki niezwykle lubią malować. Czy chodzi o specjalne książeczki do kolorowania kupione w kiosku, czy aplikacje odnalezione na stronach w internecie. Do tych papierowych konieczne są przykładowo mazaki lub farbki.
Malowanki dla najmłodszych potrzebują specjalnych arkuszy papieru z konturami postaci albo scenerii i akcesoriów do pomalowania. Ale nie w każdym wypadku, gdyż istnieją także wirtualne książeczki do kolorowania, do jakich nie potrzeba jakichkolwiek akcesoriów. To właśnie one czynią, że nasze potomstwo lepiej się uczy oraz łatwiej i szybciej przyswaja materiał szkolny.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten wątek, z pewnością będzie przydatna bieżąca treść. Zapraszamy na naszą stronę, tam pogłębisz swoje obeznanie.

Takie kolorowanki mogą być doskonałymi ćwiczeniami zdolności manualnych. Potomstwo przeważnie nie od razu potrafi trzymać się wytyczonych linii i równo kolorować cały wybrany obraz. Z każdym obrazkiem zdobywa jednak coraz więcej wprawy i jeszcze lepiej może kontrolować ruch ręki. A stąd już niedaleko do lekcji pisania. Wymóg dłuższego koncentrowania się na wykonywanej aktywności pozwala dziecku rozwijać zdolności intelektualne.


ubiór
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com


Malowanki potrafią również kształcić. Przede wszystkim pomagają potomstwu poznać barwy i wzory. Postaci na obrazkach do kolorowania są wielokrotnie pokazane w określonych okolicznościach, a same kolorowanki opowiadają pewną historię. Pozwala to dziecku poznać się ze światem, rozwija jego umiejętności i umysł. Książeczki do kolorowania to nie tylko obrazki.
W dużej liczbie publikacji znajdują się łatwe ćwiczenia, tego typu jak szkicowanie obrazków poprzez połączenie punktów czy też kolorowanie części konkretnej scenki właściwymi kolorami. Zadania tego rodzaju to doskonałe przygotowanie do późniejszej nauki matematyki.