Jakie wybrać światło, żeby spełniało swoją rolę? O jakiego typu rzeczach należy pamiętać?

Wspaniałe wnętrze to nie tylko meble, jakie długo wybieramy, ściany, które pięknie malujemy lub też wspaniały parkiet. To również odpowiednio dobrane oświetlenie. Dobrze rozmieszczone lampy o dobrze dobranej mocy i barwie światła sprawią, iż każdy pokój będzie wyglądał wspaniale. I nie ma znaczenia czy celujemy w oświetlenie nowoczesne lub też bardziej klasyczne.

nowoczesna lampa kryształowa
Author: Spot Light
Source: Spot Light
Nie jest łatwo wybrać pasujące oświetlenie do klimatu naszego mieszkania . Osoby, które robią remont w domu już od początku powinny rozplanować umiejscowienie oraz zająć się doprowadzeniem kabli pod oświetlenie główne, jak również do kontaktów, koniecznych do podłączenia lamp - umieszczonych na stołach oraz stojących. Rozplanowanie oświetlenia powinno zostać poprzedzone odpowiednim rozplanowaniem wszystkich części pokoju. Powinno się więc zastanowić, w jakim miejscu będzie potrzeba bardziej intensywnego oświetlenia, przykładowo w kuchni, to znaczy tam gdzie przygotowujemy potrawy. Świetnie sprawdzą się tam kinkiety, jakie rzucają mniej intensywne światło. W miejscach, w jakich niemożliwe jest zamontowanie podłogowych albo stołowych lamp, należy postawić lampki nocne blisko łóżka. Nie możemy przy tym zapominać o dzieciach, to znaczy lampy powinny zostać w ten sposób ustawione, aby umożliwić dziecku łatwe zapalenie światła, gdy się w ciemności czegoś wystraszy. Lampy dobierajmy pod kątem własnego gustu.nowoczesne oświetlenie
Author: INTERNITY
Source: INTERNITY
Nie starajmy się nadążyć zawsze za modą. W ten sposób będziemy cieszyć się wymyślonym przez nas wystrojem przez dłuższy czas, a nie do czasu pojawienia się nowej mody. Jeżeli więc lubimy nowoczesność, a jest trend, aby kupować rzeczy tradycyjne, to kupmy lampę, która nam się podoba, jak na przykład lampy kryształowe nowoczesne (zobacz tu).

Jeśli czujesz, że powyższa notka może być według Ciebie za skąpa, to zamieszczony tu post zapewne Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i zobacz.

Gdy planujemy przestrzeń nie powinniśmy ograniczać się jedynie do jednego pojedynczego światła. Zależnie od pory dnia, nastroju czy innych działań, mamy przecież różne potrzeby. Kiedy odwiedzają nas goście chcemy oświetlić cały pokój, lecz gdy czytamy książkę nie ma takiej konieczności - wystarczy lampa przy kanapie czy fotelu. Natomiast w trakcie romantycznej kolacji z winem najodpowiedniejsze będzie oświetlenie lamp stołowych z abażurem. W tym samym sensie pomyśleć należy o innych pomieszczeniach, szczególnie o łazience, gdzie światło ma duże znaczenie. Dodajmy tam ładne lampy, jak żyrandole łazienkowe .