Kochasz meble wykonane z naturalnego drewna

Od bardzo dawna nosisz się z zamiarem kupienia takich, ale odstrasza Cię możliwość zagnieżdżania się w nich niszczycieli drewna. Nie wiesz, jakim sposobem mógłbyś z nimi walczyć. Nie bój się, znajdą się na nie skuteczne sposoby.


Występujące w naszej strefie klimatycznej szkodniki to najczęściej spuszczel pospolity i kołatek domowy.


internecie
Source: http://www.morguefile.com/
Pierwszy z nich preferuje miejsca ciepłe i dobrze nasłonecznione, kołatek domowy lubi drewno bardziej wilgotne, z tej przyczyny żeruje w piwnicach i na podłogach. Oba gatunki są w mocy doprowadzić do faktycznie bardzo dużych uszkodzeń w naszych meblach. To z tego powodu musimy bardzo szybko reagować, kiedy tylko dostrzeżemy pierwsze zmiany. Na szczęście zwalczanie szkodników drewna wcale nie bywa takie skomplikowane. Głównie należałoby napomknąć, że, aby wyzbyć się szkodników żerujących w naszych drewnianych meble (polecamy biały sekretarzyk) starczy zastosowanie gazowych insektycydów, lub jeżeli ktoś woli płynnych pestycydów. Doskonałym sposobem na zwalczanie szkodników drewna jest także jedna z najnowocześniejszych metod - przez mikrofale. Na czym ona polega? To łatwe - drewno nagrzewa się do wysokiej temperatury (55 - 60 stopni Celsjusza), a mali niszczyciele drewna umierają w wyniku hipertermii. Ten ekologiczny sposób na zwalczanie szkodników drewna jest współcześnie hitem i co najistotniejsze, daje faktycznie bardzo dobre rezultaty.


Jeżeli zatem i Ty uwielbiasz otaczać się drewnianymi meblami, ale do tego czasu obawiałeś się szkodników w nich bytujących, teraz nie musisz się już obawiać. Śmiało możesz je kupić, a ze małymi niszczycielami, jeśli tylko zaczną się pojawiać z pewnością momentalnie i na długo sobie poradzisz.