Sztućce z legendą w tle

Okazuje się, że Polacy mają bardzo niewielkie, żeby nie powiedzieć, co przykre, żadne, pojęcie na temat legendarnych sztućców, które czci i kultywuje cały świat. Istnieją takie sztućce, które można znaleźć w gablotach słynnych Muzeów Sztuki Współczesnej. Można je też sobie sprawić, by delektować się obiadem, kolacją, czy wytwornie podaną kawą w towarzystwie stalowych legend designu. Mowa tu o słynnych sztućcach duńskiej marki Stelton i ich genialnym, równie znanym projektancie, Thiasie Eckhoffie.


Chaco - sztućce
Author: Stelton
Source: www.smakprostoty.pl
Niestety, Polska ciągle jeszcze, jeśli chodzi o materię sztućca, jest niewyobrażalnie wręcz zaściankowa. Wyjątkowe, designerskie sztućce to ciągle swoisty ekscentryzm. W hotelach, czy restauracjach nadal stawia się na masowo produkowane wzory, o domach nawet nie wspominajmy. Sztućce jako prezent ślubny ciągle jeszcze dobierane są pod kątem zawartości zestawu, nie zaś jego estetyki, czy historii (która nie gra w tym wypadku zasadniczo żadnej roli).
Może, w takim razie, warto powiedzieć słów kilka o genialnym designerze i jednych z najbardziej znanych sztućców tego świata, które, jak wspomnieliśmy, doceniły muzea, by zapewnić im wiekopomną sławę.


Zestaw sztućców Chaco (sprawdź jak wyglądają), produkowany do dziś przez markę Stelton, dzieło Thias’a Eckhoff’a, znalazł swoje miejsce w kolekcji londyńskiego International Design Museum. Sztućce Maya, które powstały w 1962 roku i przyniosły Eckhoff’owi międzynarodową sławę, można spotkać w muzeach całego świata, m.in. w MoMA w Nowym Jorku i Victoria and Albert Museum w Londynie. Sztućce Maya znalazły swoje miejsce w „Phaidons design classics” (zamów tutaj). Eksperci w tej dziedzinie wybrali kompletnie unikatowe kreacje z ponad 200-letniej historii światowego projektowania, tworząc swoistą Biblię designu. I jeszcze jedna seria sztućców genialnego Eckhoff’a, Una, zaprojektowana w 1973 roku.

Wejdź na naszą stronę. Możesz poczytać tam następne interesujące wpisy. Więc kliknij, aby zobaczyć źródło (http://www.olenkaphu.pl/hurtownia-bizuterii-zlotej/naszyjniki/) wiadomości na podobny temat.

Ten zestaw można podziwiać w londyńskim Design Museum. Jak wspomnieliśmy – wszystkie słynne sztućce można też mieć w domu i codziennie brać je w dłoń, a to za sprawą marki Stelton, która kultywując design dawnych lat, kocha ekscentryczne, a nieprzemijające formy.

Wspomnieliśmy zaledwie jednego projektanta, guru świata sztućców, pomijając wiele innych, niemniej znanych nazwisk, których kreacje można znaleźć w ofercie duńskiego Steltona. Świat już się nimi cieszy.

Zajmują Cię gadżety? Więc bądź zorientowany (http://krevetki.pl/uslugi/profilaktyka/)! Z tego powodu musisz przeglądnąć nowy tekst na frapujący temat, by zasięgnąć bardziej szczegółowych informacji.

Może kiedyś i Polacy dołączą do grona wielbicieli sztućców, ludzi o wyrafinowanych gustach i przestaną traktować designerskie sztućce jako jadalniane tabu.


Author: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek