Dlaczego często nie kalkuluje się nam naprawiać naszego urządzenia?

Obecnie żyjemy w czasach, kiedy wielokrotnie w wypadku jakiejś usterki bardziej kalkuluje się nam kupić nowe urządzenie, niż naprawiać aktualne. Zazwyczaj specjalista wskazuje naprawę przykładowo smartfonu wykorzystując oryginalnych elementów, lecz te potrafią kosztować niemalże tyle samo, co całe urządzenie.


Tego typu groteskowa w pewnym sensie sytuacja jest w znacznej mierze spowodowana tym, że wytwórcy stosują tzw. regułę planowanego czasu użytku.


Po prostu tego typu urządzenia jak np. kuchenka mikrofalowa czy też telewizor nie są projektowane do długiej pracy. Odwrotnie - mają działać tylko przykładowo 2 albo 3 lata, by następnie petent kupił nowe narzędzie. Oczywiście można wyjść do jakiegoś zakładu, aby ktoś używając części zamienne naprawił obecne urządzenie, jednak w praktyce tyczy się to chyba urządzeń o większych gabarytach. Gdy przykładowo po roku używania popsuje się przykładowo nowoczesny telefon komórkowy, najczęściej część oryginalna i koszt naprawy przewyższą cenę nowego urządzenia.


pokój dziecka
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com


Reguła ta nie dotyczy naturalnie wszystkich mechanizmów, z jakich każdego dnia możemy korzystać.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź tu (http://aquablendpolska.com/katalog/indywidualne-budki-dla-cielat,379.html) podobne materiały - one też są wartościowe.

Przecież nie będziemy kupować co np. dwa lata nowego auta.

Interesuje Cię ten temat? To odsyłam do strony www (https://www.hurtopony.pl/opony-marshal.html), ponieważ przeczytasz tam dużo fascynujących informacji w tym temacie.

W tym wypadku w najwyższym stopniu stosuje się części zamienne zaproponowane przez serwisanta.
Istotne jest to, żeby mieć ufność do konkretnej osoby, gdyż ta mogłaby dokonać takiej naprawy używając części nie oryginalne, nam zaś kazałaby zapłacić jak za elementy oryginalne. Są to jednak skrajne wypadki, przecież ci fachoWCy muszą troszczyć się o swą reputację.