Na przestrzeni ostatniej dekady coraz częściej wspomina się o tym, że coraz mniejszy procent rodaków czyta książki

Z roku na rok na nieszczęście ta tendencja się pogłębia. Spada ilość kupowanych w księgarniach pozycji. Fani czytania ostrzegają, gdyż czytanie wydaje się być bardzo ważnym aspektem rozwijania swoich zainteresowań.


Spadek ilości kupowanych książek nie musi jeszcze zwiastować totalnej klęski.
odbitka - dziecko
Author: Olgierd Rudak
Source: http://www.flickr.com


Możliwe, że przyczyną zazwyczaj są wysokie ceny nowych pozycji. Z tego powodu czytelnicy z przyjemnością korzystają z bibliotek lub chadzają do antykwariatów. Młodzi, którzy zazwyczaj korzystają z urządzeń cyfrowych, częściej wybierają ebooki albo audiobooki. Wszystko bywa kwestią osobistych preferencji. Jednak co uczynić, żeby ogólnie zachęcić ludzi do czytania? Istotna bywa praca u podstaw. I tutaj wielka odpowiedzialność spada na mamy i taty, gdyż czym skorupka nasiąknie za młodu... Ważne, aby czytać swemu szkrabowi bajeczki od małego. Każdego dnia przed snem lub po obiedzie. Niech to będzie rodzinny rytuał. Wyjdzie to szkrabowi tylko na dobre. Książka zawsze jest fajniejsza od gier komputerowych. Trzeba tylko zaszczepić w naszym dziecku zamiłowanie do czytania.

Nie zapominaj o tym, że możesz przejrzeć następne ciekawe wątki - trzeba zaledwie na danej witrynie najechać na umieszczony tam link.

Powinien mieć szansę dowiedzenia się, że książka niezwykle rozwija wyobraźnię i że przy jej pomocy jesteśmy w stanie przenosić się w zupełnie inne światy. Książka może być naszym najwierniejszym kompanem, którego możemy zabrać ze sobą w każde miejsce.
Przy książce jesteśmy aktywnym współautorem opowieści, ponieważ cały przedstawiony świat z własnej inicjatywy malujemy w swej głowie. To niezwykle rozwijające hobby.