Toner - a więc, następny tekst pochodzący z cyklu "co to jest?" i "z jakimi rzezami to coś się zjada?"

Co to bywa drukarka ma pojęcie każdziutki z nas. Co się wewnątrz niej znajduje jednakże nas nie interesuje - byleby w rzeczywistości działała oraz nie wciągała papierów. Jest to standardowe myślenie każdego, kto taką drukarkę posiada.


sklep - fotogram
Author: Magic Madzik
Source: http://www.flickr.com


toner
Author: VirtualErn


Jednak powstała pojedyncza rzecz, co niewiarygodnie nas w drukarkach ciekawi i co tak naprawdę musimy wiedzieć - jest to fakt, jakie posiadamy "wkłady" w drukarce, dzięki którym to ona w ogóle może działać. Jak te wkłady się nazywają i co dobrze jest na ich temat wiedzieć? Odczytuj dalej, a się wszyściutkiego dowiesz!
Wkłady przeznaczone do drukarek, które dla wielu spośród nas to po prostu zmora, przezywane są tonerami. W uzależnieniu od rodzaju i modelu drukarki, mogą być one tańsze albo bardziej drogie, jednak jedna rzecz pozostaje pewne - autentyki tonerów za każdym razem są o wiele bardziej drogie, mając możliwość sięgnąć kwoty (za 1 toner) nawet i więcej niż 120 złotówek. Dlatego właśnie sporo z nas samych zakupuje ich zamienniki, które to zaznaczymy "Muszą" zawsze być kompatybilne z dokładną drukarką. Jeśli nie są, najzwyczajniej nie wejdą w wejście dla tonerów wewnątrz drukarce, przez co nie będą miały jak działać.


Powstało kilka kolorków tonerów, o nazwach: Black, Cyan, Magenta i Yellow, których to polskie przetłumaczenie barw to po prostu toner czarny, niebieściutki, purpurowy i żółty - pierwszy z nich (czarny) jak to prosto się zorientować, to najmocniej podstawowy kolor, w czasie kiedy dzięki 3 pozostałym, możemy otrzymać calutką potrzebną nam gamę kolorystyczną, dzięki temu, że owe kolory są najzwyczajniej mieszane przez naszą drukarkę. Warto też wspomnieć, że calutka czwórka kolorów ma w posiadaniu oznaczenie w formie skrócenia "CMYB".