Plac zabaw do ogrodu

Plac zabaw w ogródku śni się każdemu, kto posiada maluchy. Jak zaaranżować przydomowy plac zabaw dla dzieci, ażeby maluchy entuzjastycznie spędzały w nim czas?


Dzieci w większości wypadków rozpiera werwa.
tunel dla dzieci
Author: Belvilla


W ogródku wykorzystują przestrzeń - biegają oraz skaczą. Zdeptane zagonki, połamane krzewy i spór z dorosłymi gotowy. A przecież zabawa w ogrodzie nie musi implikować kłopotów. Pod warunkiem, że aranżacja ogródka zapewnia dziecku powierzchnię do zabawy.


zabawki
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com


Najlepiej, gdy ogrodowy plac zabaw będzie położony daleko od ulicy i widoczny z tarasu czy też innego miejsca, z jakiego dorośli chcą pilnować dzieci. Warto również zadbać, by droga od domu do placu zabaw nie prowadziła przez ozdobne rabaty. Rozpędzone z domku maluchy mogą je zniszczyć. Plac zabaw powinien być przynajmniej częściowo cienisty a także osłonięty z dwóch bądź trzech stron. W dużym ogrodzie może być ogrodzony, ale płotek nie może być zbyt wysoki, tak by dzieci bez trudności mogły przemieszczać się między częściami ogrodu. W niewielkim ogrodzie tunel dla dzieci oraz pozostałe urządzenia możesz ustawiać na trawie. Przyrządy pobudzające do działalności ruchowej warto postawić na powierzchni łagodzącej upadek.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto jest głębiej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tutaj szkoła niepubliczna warszawa.

Wszystkie nawierzchnie powinny być ograniczone krawężnikiem. Urządzenia przeznaczone do zabaw musimy dostosować do Rozmiarów ogrodu oraz przestrzeni, jaką można przeznaczyć dla dzieci. Nie mogą być nazbyt stłoczone, dlatego że dobra zabawa oznacza swobodę działania.
Dookoła każdego przyrządu trzeba zostawić przestrzeń wolną od wszelkich twardych oraz wystających elementów.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej weekend na podlasiu na omawiany temat - informacje będą na pewno niezwykle wciągające, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Korzystny jest dystans nie mniejszy aniżeli 1,5 m w każdą stronę.