Czym są termofory, jak przedstawia się ich przeszłość i kto wynalazł współczesne wykonane z gumy termofory?

Czy rozumiesz, że kilkaset wiosen wstecz wskaźnikiem statusu społecznego nie było wyłącznie posiadanie różnych nieruchomości czy zwierzaków, ale także.


.. pewnych mniejszych, stworzonych z cyny bogato zdobionych pojemników?
tort
Author: C&A
Source: C&A


Takimi pojemnikami okazały się wczesne termofory, czyli coś, o czym aktualnie słyszał chyba każdy człowiek, ale nie przykładano do tego większgo znaczenia. Takie wczesne termofory miały wygrawerowane przykładowo monogramy swoich właścicieli i daty wykonania. Zasobniki te miały bardzo wszelakie kształty, dla przykładu były one kwadratowe, w kształcie okręgu, owalne, istniały też termofory, które swym kształtem przynosiły na myśl serce.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta kwestia, szybko sprawdź link laser na zatoki a poznasz o wiele więcej informacji, które na pewno wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

W następnych czasach termofory zaczęto produkować z miedzi i mosiądzu, co znacznie przyczyniło się do poPULaryzacji termoforów. W następnych latach termofory rozpoczęto wytwarzać z aluminium oraz umieszczano na nich wykonane z porcelany i szklane dodatki. Stosowane aktualnie wykonane z gumy termofory wymyślił w XX w. chorwacki inżynier Eduard Slavoljub Penkala, jaki opatentował ten wymysł w 1903 roku.


Termofory to napełniane gorącą wodą zasobniki i były wytworzone do punktowego rozgrzewania ciała, co dopomaga w dolegliwościach związanych z przeziębieniem. Swą nazwę termofory zawdzięczają złączeniu wyrazów termo i gr. phorós, zatem przynoszący. Aktualnie można by kupić termofory o całkowicie dowolnych kształtach.


Dla dzieci można np. zdobyć termofory o kształcie wieloryba lub odmiennego zwierza. Dlatego jeśli życzysz sobie kupić dla swojej familii jakiekolwiek termofory, z pewnością nie będziesz posiadać z tym żadnego kłopotu.