Jakie mamy typy taśm, do czego ich używamy? Co warto wiedzieć w tym temacie?

Do różnorakich zadań przydają się różnorakie taśmy. Mamy ich tak naprawdę dużo, lecz czy wiemy, do jakich zadań które są przeznaczone. Sprawa może wydawać się prosta, lecz ażeby rzeczywiście tak było warto najlepiej je poznać, ażeby użyć zgodnie z przeznaczeniem.


W okresie remontu np.


taśma (zobacz folia paletowa) montażowa jest niezbędna do dużej ilości zadań, jak zabezpieczenie ram okiennych, naklejenia folii ochronnej albo zabezpieczenia sufitu przed zachlapaniem farbą. Następny rodzaj, czyli papierowe taśmy mają różnoraką grubość oraz długość, są przydatne do wielu zadań. Ponadto mamy i inne przydatne taśmy do wykorzystania w domu, taka jak taśma dwustronna do zamocowania wykładzin, jesteśmy w stanie ją przymocować też do schodów lub innych śliskich powierzchni.


taśma pcv
Author: Jonathan Nakandala
Source: http://www.flickr.com
Bardzo pomocna jest również taśma pcv, jaka jest najlepsza do izolacji zewnętrznych, jak i wewnętrznych, także taśma szklana oraz tynkarska, która służy do maskowania połączeń płyt kartonowo-gipsowych i ubytków tynku. Uzupełnieniem niech będzie też taśma montażowa do stosowania w pomieszczeniach, ale i na zewnątrz. Wspomnieć też powinniśmy o taśmach piankowych, które są odporne na wpływ wilgoci czy szkodliwych warunków atmosferycznych.


trendy
Author: Kennisland
Source: http://www.flickr.com


Godnym urozmaiceniem będzie taśma z Nadrukiem, która jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla każdej firmy, jaka pragnie reklamować swoje usługi. Może to być taśma (zobacz maszyny pakujące) do sklejania pudeł, gdy sprzedajemy coś wysyłkowo.


Na taśmie będą logo oraz nazwa naszej firmy, tak więc klient bez problemu zapamięta naszą nazwę. To idealne promocyjne działanie, bo niby standardowa taśma, a jednakowoż inne, promocyjne działanie.