Okres wakacyjny… I co wówczas z dziećmi?

Wakacje, ferie, lecz tylko dla twojej pociechy. Ty poza niedługim wypoczynkiem jesteś zmuszona przecież pracować. Co wtedy zrobić? Są różnorodne sposoby na aktywność dziecka w takim czasie, lecz najlepiej zaplanować coś z góry, coś korzystnego, ale także rozrywkowego, by połączyć edukację z rozrywką.


Dzieci w szkole, nauka
Author: www.flickr.com
Source: www.flickr.com
Jasna sprawa, jeśli twoje dziecko jest już dość samodzielne i dojrzałe może zostać w domu, ale czy to dobry zamysł? Co będzie robiło? Zaprosi przyjaciół, będą grać w gry komputerowe, oglądać telewizję, a do głowy przyjdą im niemądre pomysły? Taki scenariusz jest dość realny, ponieważ młoda osoba musi się wyszaleć, a w głowie pojawiają mu same dziwaczne pomysły.

Oczywiście nie ma w tym nic złego, przecież po to ma wakacje i ferie, by się wyszaleć, skończył rok szkolny, w czasie, którego ciężko zakuwał na jak najwyższe stopnie, a obecnie musi trochę spasować. Wszystko się zgadza, ale nie popadajmy w skrajności, jeśli na kilka godzin w tygodniu pójdzie na jakieś zajęcia to nic złego się nie stanie, a tym bardziej, skorzysta dzięki temu. Zobacz informacje o ofercie zajęć na ->

W ten wakacyjny czas, im większe miasto, tym więcej ciekawego się dzieje. Organizowane są na przykład warsztaty plastyczne dla dzieci, taniec dla dzieci, nauka gry w szachy czy zajęcia sportowe. Więcej o takich miejscach dowiesz się na Tworzone są miejsca, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania. Świetnym pomysłem jest także wysłanie dziecka na jakiś wakacyjny kurs (zobacz tutaj - kursy cukiernicze online) języka. Skorzysta na tym, a może w przyszłości ci za to podziękuje. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić, gdyż podobnie jak powinności, tak czas wolny rozwija charakter dziecka. Dziecko musi bowiem mieć dla siebie czas, żeby zrozumieć siebie i swoje zainteresowania jeszcze bardziej dokładnie.

Jeśli te pomysły ci się nie podobają możesz zawsze zawieźć swoje dziecko na prowincje, na przykład, do dziadka i babci. Szczególnie jest to wskazane, kiedy jesteś mieszkańcem dużego ośrodka miejskiego, a twoje dziecko ma za duży kontakt z komputerem. Jeśli wraca ze szkoły i zasiada szybko do komputera, to ten wyjazd zrobi mu bardzo dobrze. Najkorzystniej, aby były to wakacje bez aktywnego korzystania z wirtualnej sieci, chociaż w dzisiejszych czasach (smartfony, tablety) to prawie niewykonalne. Jednakże, wiejskie powietrze i trochę inny klimat to pewna zmiana, jaka wpłynie na niego pozytywnie.