W jaki sposób możemy się posiłkować podczas tresury psa? Które rzeczy mogą być bardzo przydatne?

Decyzja o posiadaniu psa nie należy do łatwych. Tak naprawdę prócz plusów jest również cała masa obowiązków, odpowiedzialność za zwierzę nawet wtedy gdy jedziemy na wakacje, jak również kwestie finansowe związane z utrzymaniem zwierzaka. Natomiast kiedy wreszcie po długiej debacie z członkami rodziny podjęliśmy decyzję o przygarnięciu psa i po pewnym czasie pies jest już w naszym domu, musimy zająć się jego tresurą. Jakie rzeczy będą w tresurze niesamowicie pomocne?


Odpowiednia obroża (poznaj informacje) jest nieoceniona. Mamy sporo różnych rodzajów oraz jedynie część z nich
pies
Source: http://pixabay.com
to tylko ozdoby. Niektóre bowiem to całkiem dobre urządzenia pomagające w tresurze. Część z takich akcesoriów polecana jest bardziej osobom doświadczonym, chociażby obroża elektryczna.

Nie czekaj- przejdź do oferty (http://www.alpaki.pl/alpaki-jako-biznes,3), by uzyskać dodatkowe info na przedstawiany w wpisie zagadnienie. Oczekujemy na twą recenzję!

Niewprawnie użyta bowiem jest w stanie wywołać u psa ból . Z tego powodu też nie poleca się jej dla psów wrażliwych. na rynku są różne jej rodzaje. Jedne są mniej a inne w większym stopniu odporne na warunki pogodowe, jak chociażby teletakt. Mogą mieć one różne zasięgi sygnału. Dlatego można dostosować wybór do własnych potrzeb - zobacz teletakt. Bardzo powszechne natomiast są kolczatki. Chociaż wzbudzają one niechęć i wywołują oburzenie u części osób, to tak naprawdę to jeden z bezpieczniejszych typów obroży. Jeżeli będzie odpowiednio użyta to nie sprawi psu bólu i da doskonałe efekty. Interesującą propozycją jest obroża, jaka pomaga rozwiązać problem z głośno ujadającym psem. Jest to obroża sprayowa, która wskutek wibracji krtani ujadającego psa psika zapachowym sprayem prosto w szczękę i tym samym zniechęca do szczekania.
pies
Author: Mano Ranjan M
Source: http://www.flickr.com


Wybór właściwej smyczy ma spore znaczenie. W sklepach jest duży asortyment, natomiast do szkolenia najbardziej nadają się płócienne lub nylonowe. Są one lekkie, mało kosztują oraz są poręczne. Długość powinna wynosić mniej więcej 1,8 metra. Grubość natomiast zależy od wielkości psa. Do masywnych ras powinna ona mieć przynajmniej 1,5 centymetra grubości.

Niektórzy chwalą sobie używanie szelek w czasie tresury. Natomiast ma to sens tak naprawdę głównie jeśli chodzi o psy małe, jakie mamy siłę na takich szelkach utrzymać. Duże psy bowiem, nacierając całym ciężarem ciała na szelki mogą sprawić, iż nie będziemy mieli na tyle siły by utrzymać zwierzaka na smyczy. Jednak kluczową rolę w tresurze stale odgrywają smakołyki i przekąski dla psów. Są one nagrodą po dobrze zrobionym zadaniu. W takim wypadku pies będzie kojarzył daną czynność z rzeczą przyjemną. Tego typu system przynosi świetne wyniki.