Od kiedy są używane, z czego były wykonywane i do czego właściwie służą popularne termofory?

Czy wiesz, jaki przedmiot, stosowany od około 500 lat, określany jest przez ich posiadaczy per zimowy przyjaciel? Początkowo mogli go zakupić wyłącznie bardzo bogaci obywatele, a od XX w. już także ci w mniejszym stopniu zamożni.


Pizza z żółtym serem
Author: MSM Mońki
Source: MSM Mońki
informacje
Author: Sahara Presentation Systems


W XVI w. towar ten był wytwarzany z cyny. Niezwykle często posiadały bogate dekoracje w postaci monogramów swoich posiadaczy oraz przykładowo dat ukazania się.


Takowe pojemniki posiadały bardzo różne wzory: były owalne, kwadratowe albo okrągłe. Mogły także przybrać trochę bardziej złożoną formę, przykładowo ludzkiego serca. Czy pojmujesz już, o jakiej sprawie mowa? Tak, to termofory. W dalszych wiekach robiono je z miedzi oraz mosiądzu, co bardzo zwiększyło ich popularność. Jeszcze później do ich wyrobu wykorzystywano taki surowiec jak aluminium. Wszakże rzeczywisty zwrot nastąpił na samym początku XX w., gdy to termofory rozpoczęto wytwarzać z gumy. Ich odkrywcą był chorwacki inż. Eduard Slavoljub Penkala. Tego typu termofory opatentował on w 1903 r. Wszakże czym w ogóle są termofory oraz do czego służą?


Otóż takie termofory to gumowe zbiorniki wypełniane gorącą wodą, jakie służą do miejscowego ogrzewania człowieczego ciała.

By przejrzeć następny frapujący aktualny artykuł (http://psychsupport.pl/oferta/) na ten temat, kliknij w poniższy link — pod nim będzie więcej wiadomości.

Ich specjalną cechą jest to, iż umieją zachować temperaturę przez znaczny czas, nawet do kilkunastu godzin. W obecnych czasach najbardziej znane są termofory niejako ubrane w pewny rodzaj poszewki stworzonej np. z pluszu.


To bogactwo różnych rodzajów i kształtów sprawia, że aktualnie termofory mogą także pełnić formę dekoracyjną. Jednak termofory służą nade wszelakim do redukowania bólu, np. brzucha.