Aranżacja rodzinnego ogrodu - trampoliny i domki ogrodowe dla dzieci

Nim zaczniemy siać trawę, na potęgę sadzić kwiaty i budować alejki, pomyślmy, jakie potrzeby względem ogrodu mogą mieć nasze dzieci. W końcu nie ma nic lepszego niż zabawa na łonie natury. Jak wyposażyć ogród, by dzieci się nie nudziły i chętnie w nim przebywały?

Trampolina ogrodowa
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Aby stworzyć idealny ogród dla własnych dzieci naprawdę nie ani wiele wysiłku ani dużego budżetu! Nasi milusińscy nie marzą o równo przystrzyżonym trawniku, egzotycznych kwiatach i drogim placu zabaw z oryginalnymi atrakcjami. Nieposkromioną, dziecięcą energię pomagają rozładować chociażby trampoliny ogrodowe. Im trampolina większa, tym weselej. Na dużej trampolinie można bezpiecznie fruwać naprawdę wysoko i w dodatku w ulubionym towarzystwie. Trampoliny ogrodowe to nie tylko doskonała zabawa, ale też trening równowagi i kondycji - trampoliny i akcesoria ogrodowe GardenCenter.

Innym świetnym pomysłem na przygotowanie kącika dla dzieci jest domek ogrodowy. Taki domek latem posłuży do zabawy i relaksu, a zimą możemy w nich przechowywać narzędzia! Co, więcej w ciepłe dni można w nim organizować kinder bale. W chłodniejsze wieczory możemy przynieść śpiwory i opowiadać dziecku zapierające dech w piersiach historie! Domki dla dzieci to miejsca pełne magicznych zakamarków, zaczarowanych miejsc, w których mieszka fantazja. Najbardziej uniwersalnych rozwiązaniem są stojące domki dla dzieci wykonane z drewna - możemy je stworzyć sami lub kupić gotowe. A jeśli w naszym ogrodzie rośnie spore drzewo i dzieci są już wystarczająco duże… domek na drzewie to strzał w dziesiątkę! Pamiętajmy jednak, by takiego domku nie umieszczać zbyt wysoko. Najlepiej wybrać platformę na wysokości 1,5-2 metrów, by ewentualny upadek nie okazał się niebezpieczny.

Wejdź na ten odnośnik i przeczytaj oprócz tego więcej treści na ten temat - one też poszerzą Twój zasób informacji na rozważany tutaj problem.

Wokół platformy należy przymocować ochronne barierki a na dole powinna rosnąć gęsta trawa, która zapewni miękkie lądowanie - domki dla dzieci GardenCenter.Domek dla dzieci
Source: http://www.gardencenter.pl/
Taki domek to miejsce, gdzie dzieci mogą przynosić swoje skarby, schować się przed deszczem i przede wszystkim świetnie się bawić w otoczeniu zieleni! Kawałek zwykłego trawnika też może okazać się bezcenny. W końcu gdzieś trzeba skakać, biegać i grać w piłkę. Dołóżmy to tego kilka przeszkód z link i szczebelek, lupę i lornetkę do oglądania roślin i zwierząt, plastikowy lub dmuchany basen - ogrodowy sukces murowany! A co jeśli ogrodzie nie ma miejsca na domek ani basen? Czasami do szczęścia wystarczy mały strumyk lub tryskająca fontanna. Woda jest świetną bazą do zabawy. W dodatku przyniesie ukojenie w upalne dni, a odpowiednia aranżacja może spełniać funkcję ogrodowej umywalki.