jakie tradycje i zwyczaje panują panują w okresie karnawału i Bożego Narodzenia.

Czas Bożego Narodzenia kojarzy się z rozmaitymi świątecznymi zwyczajami i tradycjami. Po pierwsze jest to tradycyjna wieczerza wigilijna, spożywana w rodzinnym gronie 24 grudnia. Na stole obowiązkowo powinno się pojawić dwanaście potraw, znaną od lat tradycją jest również łamanie się opłatkiem.


Długie włosy na zawołanie
Author: Racoon Polska
Source: Racoon Polska


turkusowe bombki choinkowe
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Biustonosz typu balkonetka
Author: Lupoline
Source: Lupoline
Dzieci ze zniecierpliwieniem wyczekują na upominki, które zostaną położone rzecz jasna pod przepięknie ubraną choinką. Choinka stała się najbardziej chyba znanym symbolem tego okresu, udekorowane świątecznie drzewka stawiane są chyba we wszystkich mieszkaniach oraz domach. Choinki są dekorowane w różny sposób, niejednokrotnie wieszane są na nich rozmaite cukierki, pierniki i inne słodycze.

Stworzyliśmy dla Ciebie interesujący wpis (https://sklepmardrew.pl/). Po najechaniu na niego dowiesz się więcej wiadomości na ten temat i będziesz mógł zgłębić swoją wiedzę.

Niezwykle popularne również są najróżniejsze turkusowe bombki choinkowe, a także łańcuchy, anielskie włosy i kolorowe światełka.


Po świętach następuje czas zabawy, znany również jako karnawał. W czasie niego organizowanych jest mnóstwo imprez i bali, a co ciekawe, ostatnio przodować w tym zaczynają szkoły oraz przedszkola. Jak się okazuje to w tych właśnie miejscach bale karnawałowe stały się tradycją, na którą z utęsknieniem czekają wszystkie maluchy.

Przypadł Ci do gustu ten artykuł? Zatem gorąco zapraszamy do następnych naszych wątków, które będą o bliskiej dziedzinie.

Obowiązkowym wyposażeniem przy takich balach jest jakiś ciekawy strój, a tutaj dzieci mają duże pole do popisu. Chłopcy przeważnie decydują się na bajkowych bohaterów, popularni są również rycerze, żołnierze i policjanci.


Z kolei wśród dziewczynek największym zainteresowaniem cieszą się księżniczki, ale często jest także wybierany na przykład aniołek strój. Takie stroje karnawałowe najlepiej jest pożyczyć, w tym okresie działa sporo wypożyczalni, w jakich można to wszystko zrobić.