Wybierz się na relaks w polskie Pieniny

Góry działają kojąco na organizm, dotleniają, uspokajają. Skoncentrowanie, jakiego nastręcza wędrówka po trudniejszym szlaku bez podważania jest procedurą na zapomnienie o zostawionych w domu kłopotach. Dla kochających czynny odpoczynek, trekking po górach jest znakomitym pomysłem treningowym, ponieważ regularne włóczęgi działają na poprawę kondycji i odporności ustroju. Wierzchołki Pienin nie posiadają może imponujących wysokości, lecz krajobraz z Trzech Koron, bądź góralskie domki Pieniny są po prostu prześliczne i zapierają dech w piersiach. Liczne trasy turystyczne zapewniają dużo cudownych odczuć estetycznych i wzrokowych.
Będąc w Pieninach należałoby też wybrać się drogą, która prowadzi wzdłuż przełomu Dunajca, do będącego już po słowackiej stronie średniowiecznego, przebudowanego w erze baroku Czerwonego Klasztoru. Szlagierem krajoznawczym w owych sąsiedztwach jest z pewnością spływ Dunajcem na tratwach kierowanych przez flisaków.
góry
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com


Powodów, ażeby odwiedzać Pieniny jest dużo, a ów najistotniejszy trudno jest ubrać w słowa, a wie o nim każdy kto chociaż raz uda się w te czarowne tereny. Jest tam po prostu wspaniale i przepięknie - zobacz atrakcje w okolicy. Wszechobecna zieleń momentami wydaje się niemożliwa, a zazielenione polany świetnie kontrastują z widzialnymi z oddali ostrymi, zaśnieżonymi szczytami Tatr.Pieniny to jedno z najatrakcyjniejszych punktów krajoznawczych w Polsce, dlatego też baza noclegowa przygotowana jest na przyjęcie dużej ilości gości. Głównie dominują stancje prywatne, lecz można również wyłonić różnego rodzaju ośrodki, pensjonaty, bądź góralskie domki osada koniaków Szczawnica - góralskie domki szczawnica. Podstawową bazę noclegową tworzą Szczawnica, lub Krościenko.zerknij na opracowanie - https://eccoholiday.com/region/malta/ -Wszystko zależy jakie są oczekiwania turysty.

Pieniny to teren dobrze przygotowany turystycznie, ma bogatą bazę noclegową, dlatego też planując wczasy w owym miejscu, można w każdym dniu być w innym punkcie i spędzać czas w inny sposób.


Włóczęga po górach jest nie tylko wyzwaniem dla ciała, ale także testem zdolności organizacyjnych i radzenia sobie w niecodziennych wypadkach. W kontakcie z naturą i chwiejnymi warunkami atmosferycznymi można odpowiedniej poznać swoje słabości i atuty.