Wybierz się na relaks w polskie Pieniny

Góry działają kojąco na organizm, dotleniają, uspokajają. Skoncentrowanie, jakiego nastręcza wędrówka po trudniejszym szlaku bez podważania jest procedurą na zapomnienie o zostawionych w domu kłopotach. Dla kochających czynny odpoczynek, trekking po górach jest znakomitym pomysłem treningowym, ponieważ regularne włóczęgi działają na poprawę kondycji i odporności ustroju. Wierzchołki Pienin nie posiadają może imponujących wysokości, lecz krajobraz z Trzech Koron, bądź góralskie domki Pieniny są po prostu prześliczne i zapierają dech w piersiach. Liczne trasy turystyczne zapewniają dużo cudownych odczuć estetycznych i wzrokowych.
Będąc w Pieninach należałoby też wybrać się drogą, która prowadzi wzdłuż przełomu Dunajca, do będącego już po słowackiej stronie średniowiecznego, przebudowanego w erze baroku Czerwonego Klasztoru. Szlagierem krajoznawczym w owych sąsiedztwach jest z pewnością spływ Dunajcem na tratwach kierowanych przez flisaków.
góry
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com


Powodów, ażeby odwiedzać Pieniny jest dużo, a ów najistotniejszy trudno jest ubrać w słowa, a wie o nim każdy kto chociaż raz uda się w te czarowne tereny. Jest tam po prostu wspaniale i przepięknie - zobacz atrakcje w okolicy. Wszechobecna zieleń momentami wydaje się niemożliwa, a zazielenione polany świetnie kontrastują z widzialnymi z oddali ostrymi, zaśnieżonymi szczytami Tatr.Pieniny to jedno z najatrakcyjniejszych punktów krajoznawczych w Polsce, dlatego też baza noclegowa przygotowana jest na przyjęcie dużej ilości gości. Głównie dominują stancje prywatne, lecz można również wyłonić różnego rodzaju ośrodki, pensjonaty, bądź góralskie domki osada koniaków Szczawnica - góralskie domki szczawnica. Podstawową bazę noclegową tworzą Szczawnica, lub Krościenko.

Skoro rzuciłeś okiem na umieszczone w tym miejscu teksty, to oprócz tego zerknij na opracowanie, które też niewątpliwie przypadnie Ci do gustu.

Wszystko zależy jakie są oczekiwania turysty.

Pieniny to teren dobrze przygotowany turystycznie, ma bogatą bazę noclegową, dlatego też planując wczasy w owym miejscu, można w każdym dniu być w innym punkcie i spędzać czas w inny sposób.


Włóczęga po górach jest nie tylko wyzwaniem dla ciała, ale także testem zdolności organizacyjnych i radzenia sobie w niecodziennych wypadkach. W kontakcie z naturą i chwiejnymi warunkami atmosferycznymi można odpowiedniej poznać swoje słabości i atuty.