Pomysły na zabawy z pociechą w mieszkaniu

Uwięziona z dzieckiem w mieszkaniu z przyczyny złej aury, grypy czy zwyczajnego kaszlu? Znasz to bardzo dobrze i już dygocesz na samą myśl o przymusowych dwutygodniowych wakacjach (w mieszkaniu), prawda?


Okres zimowo - jesienny to jeden z tych, kiedy chcemy czy nie chcemy musimy spędzić nieco więcej czasu w domku niż w lecie.


O ile latem całe życie toczy się na rześkim powietrzu, jesienią - w 4 ścianach. I jeżeli latem potomek sam znajdzie sobie zabawę z przyjaciółmi z osiedla, zimą ciężej jest zaciekawić go czymś na dłużej niż 10 minut. Oprócz tego, w domku mamy ograniczone pole do zabawy. Nie da się jechać przez pół dnia na hulajnodze po gabinecie. Oto zestaw zabaw jakie możemy wykorzystać w trakcie jesienno-zimowego sezonu. Jesień jest to czas na kreatywne zabawy z dzieckiem.


kreatywne zabawy z dzieckiem
Author: Kate Ter Haar
Source: http://www.flickr.com


Obuwie sportowe
Author: Richard Sue
Source: http://www.flickr.com
Przygotujcie asortyment jesiennych skarbów. Mogą to być kasztanowce, żołędzie i barwne listowie. Razem z dzieckiem zróbcie pudełko na te skarby.

Jak myślisz? Czy uda Ci się znaleźć dane na opisywany wątek? Z pewnością tak - przejdź po tym linku (https://drstawowska.pl/cosmelan-dermamelan,75.html) oraz odszukaj informacje tu.

Listowie powkładajmy pomiędzy kartki ulubionej książki, a później bawmy się w ich szukanie. Uczyńcie rodzinkę z kasztanowców. Z kasztanów, żołędzi i zapałek można w prosty sposób wykonać familię (mamę, tatę, czworonoga). To kapitalna zabawa, co najmniej tyle pamiętam z dziecięctwa. Tak wykonane ludziki schowajcie na pamiątkę do pudełka, jakie wespół wykonaliście. Pomalujcie dynię. Wykreuj z maluchem niepowtarzalne arcydzieło w postaci kolorowej dyni.


Do zabawy starczy tylko dynia oraz farby plakatowe. Pozostałe zabawy dla małych dzieci w deszczowe dnie to zabawy z wykorzystaniem farbek, kredek, kartek papieru a także modeliny.