Jaka powinna być wanienka dla dziecka?

Przyjście na świat potomstwa wywraca dotychczasowe życie rodziny do góry nogami, nie znaczy to, że jest ono złe, po prostu jest odmienne. Zwracamy uwagę na sprawy, które do tej pory nam umykały, a to co zdawało nam się ważne, czasem traci na znaczeniu, przy zetknięciu z nowym członkiem familii. Nie mniej maleństwo w początkowej fazie rozwoju wymaga własnych akcesoriów do pielęgnacji, jak i do pozostałego funkcjonowania, dlatego przed rodzicami zjawia się sporo wątpliwości, jak chociażby to, jaka ma okazać się wanienka dla noworodka?


kąpiel
Author: JoséMa Orsini
Source: http://www.flickr.com
Dużo zależy od tego jak długo ma nam służyć wanienka dla noworodka
Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, aby miała ona odpowiednie atesty, potwierdzające, że jest zrobiona w taki sposób, aby nie zagrażać życiu dziecka. Nie powinna mieć ostrych kantów, powinna okazać się zrobiona z solidnego przedmiotu, tak by z łatwością można było ją przenieść z łazienki, gdzie nalejemy wodę do pokoju, w którym obmyślamy kąpać maluszka. Na dodatek mają one różne wielkości, więc powinniśmy się zastanowić nad tym, jak długo chcemy w niej kąpać nasze dziecko, gdyż powinna okazać się ona na tyle duża, żeby mogło się ono w niej spokojnie położyć. Przeczytaj nasz przewodnik: jak wybrać wanienkę dla dziecka.


Możemy dobrze rozbudować wanienki dziecięce
Nabywając wanienkę należy zaznaczyć, że natychmiast możemy nabyć do niej różne akcesoria, które powinny nam usprawnić kąpiel. Mamy szansę na przykład zakupić odpowiednie wkłady z gąbki, albo z plastiku, które wsuwa się do środka wanienki, na nie kładzie się dziecko i posiadamy gwarancję, że się nam nazbyt nie zamoczy, ani nie napije wody. Dodatkowo wanienki dziecięce mogą być wyposażone w odpowiednie stelaże, dzięki którym wanienka będzie ułożona na właściwej wysokości, a my nie będziemy musieli się do niej nachylać, a więc radość z kąpieli maleństwa będzie jeszcze większa. Są
kąpiel
Author: Alphanova Bebe
Source: Alphanova Bebe
również wanienki, które mają zamontowany odpowiedni korek, wtenczas na odpowiednim stelażu rozkłada się je w wannie, a po kąpieli starczy usunąć korek i wypuścić wodę, przez co nie musimy dźwigać wanienki.


Sporo zależy od tego, czego oczekują rodzice
Jeśli podejrzewamy, że stelaż nie będzie nam potrzebny, to z pewnością w czasie wybierania odpowiedniej wanienki musimy się głównie skupić na wyborze wanienki z właściwym atestem oraz w odpowiednim rozmiarze (więcej w kategorii meble do domu - W dodatku można także zwrócić uwagę na przedmiot z którego jest wykonana oraz na wysokość jej brzegów, tak by troszkę starsze dzieci, miały szansę w niej wygodnie usiąść podczas kąpieli.https://magicplay.pl/?pl_cymbergaje,34 (https://magicplay.pl/?pl_cymbergaje,34)/J]